آرامش مردم در پارک‌ شهر سقز زیر چرخ موتور سوران

آرامش مردم در پارک‌ شهر سقز زیر چرخ موتور سوران

پارک‌ها و فضای سبز شهری محل مناسبی برای آسایش و آرامش روحی شهروندان است، تمهید و فراهم نمودن امنیت پارک‌ها و فضایی سرشار از آرامش و آسایش و فرهنگ سازی و حفظ و نگهداری امکانات موجود در پارک‌ها از اهم وظایف خدمات شهری و فضای سبز شهرداری‌هاست، مستلزم ایجاد این فضا، مدیریتی مقتدر و مجرب می‌طلبد که شوربختانه این نوع مدیریت به ویژه در پارک‌های شهر احساس نمی‌شود.
شهروندان به جای شنیدن صدای پرندگان و صدای آب نماها، صدای ویراژ تک چرخ موتور سیکلت‌ها را می‌شنوند! انگار موتور سواری در پارک‌های سقز به فرهنگ تبدیل شده و به جای شهربازی‌های کودکانه باید نظاره‌گر هنر نمایی موتور سورانی شد که آرامش و امنیت کودکان( در شهربازی‌ها) و شهروندان را سلب نموده‌اند. آرامش مردم در پارک‌ شهر سقز زیر چرخ موتور سوران
این موتور سواران باید آموزش داده شوند که پارک محل تفریح و تفرج مردم آن شهر است و جای ایجاد آلودگی و آسیب به محیط زیست نیست.
دست بر قضا چند روز پیش در پارک شهر سقز شاهد موتور سورانی بودیم که با نگهبانان پارک در گیر شدند، نگهبانان خدوم‌ پارک حسب انجام وظایف خود، مانع ورود موتور سوار به پارک شده بودند، موتور سواران ضمن نادیده گرفتن توصیه نگهبانان و امنیت و آسایش مردم، نگهبانان زحمت کش را مورد هتک حرمت و توهین و ناسزا قرار دادند.
متأسفانه این نگهبانان که حفاظت پارک شهر به آنها محول شده است، غیر از نظاره‌گری، هیچ اختیاراتی از طرف شهرداری یا نهادهای امنیتی به آنها تفویض نشده و ناگزیر باید پذیرای هر نوع تهدید و تخریب و شنیدن هر فحش و ناسزایی باشند. آرامش مردم در پارک‌ شهر سقز زیر چرخ موتور سوران
گفته‌ها و شنیده‌ها حاکی از آن است، فارغ از ماجرای موتور سواری در پارک شهر و نادیده گرفتن و زیر پا نهادن حقوق شهروندان، و آلودگی‌های صوتی و هوا، تعدادی از موتور سواران به قصد توزیع و‌ پخش مواد مخدر و آلوده کردن جوانان به اعتیاد، وارد فضای پارک شهر می‌شوند و به نوعی آشکار و بدیهی و به بهانه موتور سواری، پارک شهر به یکی از مراکز پخش انواع مواد مخدر مبدل شده است.

در این صورت نکاتی چند حائز اهمیت است:

در گام اول؛ خدمات شهری و فضای سبز باید کلیه نقاط و ورودی‌های پارک شهر که امکان عبور موتور سیکلت‌ها وجود دارد را با بلوک نیوجرسی‌ یا هر اسباب دیگری مانع گذاری نماید تا هیچ موتور سواری نتواند وارد پارک‌ها شوند.
به تعبیری؛ شهرداری‌ باید به گونه‌ای در ورودی پارک‌ها موانع ایجاد کنند که امکان ورود موتورسیکلت وجود نداشته باشد.  

در گام دوم؛ ضمن اطلاع رسانی گسترده، در تمامی ورودی‌ها و حتی بین لوله‌هایی که به عنوان موانع ورود خودروها تعریف شده اند، تابلوی « تردد موتور سیکلت ممنوع» را نصب نماید و در صورت تمرد از این امر با همکاری نیروی انتظامی و پلیس راهور و عوامل حفاظت پارک شهر یا نگهبانان حامل حکم اداری و امنیتی، نسبت به برخورد و توقیف موتور سیکلت‌ها اقدام نمایند، تا فضایی آرام را در پارک شهر شاهد باشیم.

در گام سوم؛ از طرف خدمات شهری شهرداری، ایجاد فضاهای ویژه مانند پیست موتور سواری و یا برای پیشگیری از ورود این وسیله نقلیه خارج از محدوده پارک، پارکینگی تعریف و این امور در دستور کار قرار گیرد.

همچنین ببینید

اختلال در سهمیه سوخت کامیون داران و ناوگان دیزل . . .

اختلال در سهمیه سوخت کامیون داران و ناوگان دیزل . . .

اختلال در سهمیه سوخت کامیون داران و ناوگان دیزل . . . صرفا جهت اطلاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *