اعتیاد و پخش مواد مخدر زیر پوست شهر,بهنام نیک سرشت, خبر, سقز,کردستان
اعتیاد و پخش مواد مخدر زیر پوست شهر

اعتیاد و پخش مواد مخدر زیر پوست شهر

اعتیاد و پخش مواد مخدر زیر پوست شهر

بهنام نیک سرشت

اعتیاد و پخش مواد مخدر زیر پوست شهر,بهنام نیک سرشت, خبر, سقز,کردستان

هم صدا با تورم و گرانی افسار گسیخته و بحران اقتصادی که احتمال زایش بحران‌های دیگر را هر روز بیشتر و بیشتر به همراه دارد اینک آبستن دود غلیظی‌ست که سعی دارد تمامی شهر را در طبقه‌ی خاصی آرام و بی سر و صدا تحت پوشش قرار دهد، اگر چه قبلا هم آماری از اعتیاد و پخش مواد مخدر عددی ثابت نه چندان انحراف از معیار را به خود اختصاص داده بود، اما امروز برای فرار از دست اوضاع اقتصادی فوق حاد و عدم توانایی مردم در تأمین نیازهای اساسی و معیشتی خود، نداشتن انگیزه و امید جوانان برای ادامه تحصیل و رشد فزاینده‌ی مافیای کنکور خاص اقشار اشرافی و مرفه و بدون دغدغه که امید و فرصت موفق شدن بسیاری از جوانان نخبه‌ی پشت کنکوری را دفن کرده است، زمینه‌‌ی بروز و ظهور بی‌کاری، خودکشی، شرخری، نزاع‌های خیابانی و بلاخره اعتیاد به انواعی از مواد مخدر جدید دو‌ چندان و مضاعف شده است، این نوع اعتیاد ناشی از جو متشنج اقتصادی، خیلی از جوانان و حتی نوجوانان مدارس را دامن گیر کرده است.

در هر شهر نهادهای انتظامی هستند که با راهکار و تدابیر خاص خود برای برچیده شدن یا به حداقل رساندن و پیشگیری اعتیاد و پخش مواد مخدر، مقتدرانه و جسورانه اقدام می‌کنند. کنکاش و تلاش برای یافتن سر منشأ و عاملین پخش مواد مخدر از رسالت مهم نیروهای انتظامی‌ست، جلب و مچ گیری نمایشی چند نفر در هنگام مصرف مواد مخدر و التزام و تعهد گرفتن به عدم مصرف نمی‌تواند اقدام کارا و پیشگیرانه‌ای باشد، این نیروهای مخلص و‌ متعهد انتظامی باید جو و فضایی بر بوم و قلب شهر فراهم کنند که توزیع کنندگان و مصرف کنندگان مواد مخدر این احساس واهمه و هراس امنیه‌ای را در پیرامون و وجود خود درک‌ کنند. و این در حالیست پخش و مصرف مواد مخدر همچون تنقلات و هله و هوله در برخی مکان‌های خاص شهر و عمدتا در پارک مولوی کورد( پارک شهر) قابل عرضه و در دسترس می‌باشد.

شایان‌ ذکر است که سن اعتیاد و مصرف متنوع مواد مخدر به سنین نوجوانان مدرسه‌ای هم انتقال پیدا کرده است، نوجوانانی که اهداف اصلی آنها باید تحصیل و مدرسه باشد در فضایی کاملا نا امن به هر شکل و صوری در غیاب خانواده و مدرسه سر از اعتیاد و مصرف مواد مخدر در می‌آورند و آبروی خانواده و دودمانی را خاکستر می‌کنند!
برای صحت سنجی این صحنه‌های دلخراش و خانمانسوز اعتیاد در اوقات خاصی از شبانه روز یعنی صبح، ظهر، عصر و شب هنگام که تقریبا خالی از عموم مردم و نیروهای انتظامی است می‌توانید بیشتر مکان‌های پارک شهر را اندکی با دقت دیدن و بازدید بفرمایید که در این بیغوله‌ی اشباح گونه چه جوانانی راحت به این بلای خانمانسوز آلوده می‌شوند!

برای پیگیری این معضل خانمان برانداز، نزد یکی از مقامات ارشد نیروی انتظامی این شهر، موضوع را بسیار جدی مطرح کردم، و انتظار داشتم بسیار جدی موضوع را بپذیرند و جواب بدهند!
از ایشان سؤال کردم؛ خبر دارید پارک شهر، به کانون پخش مواد مخدر تبدیل گشته است؟!
حیرت آور و بسیار اسفناک است چه جوابی به بنده داد!
جواب داد؛ ما هم خبر داریم…!
با این جواب کوتاه، مباحثه را خاتمه داد!
پاسخ “ما هم خبر داریم” فقط یک منظور و هدف را می‌رساند؛ و آن اینکه ما هم خبر داریم ولی هیچ دستور و برنامه‌ای ما را الزام و مجاب نمی‌کند، مجدانه‌ در مصاف با مسئله‌ی اعتیاد و پخش مواد مخدر برخورد کنیم!
“ما هم خبر داریم” یعنی مهر سکوت در مواجهه با برخورد با اعتیاد و توزیع مواد مخدر و روانگردان و عادی نگری به موضوع اعتیاد و بمب ویرانگر و خانمانسوز آتی خانواده‌ها..!
و شاید به خیال آنها؛ اعتیاد و پخش مواد مخدر هیچ آزار و اذیتی برای شهروندان ندارد و آنچه به اراذل و اوباش و قدرت نمایی با خنجر و قمه و منازعات منجر می‌شود هیچ دخل و ارتباطی با موضوع اعتیاد ندارد و در نتیجه نیروهای خدوم انتظامی و پلیس فتا هم زیاد به زحمت نمی‌افتند!

❑ در حالی که ریشه‌ی خیلی از آسیب‌های اجتماعی از جمله؛ نزاع و درگیری‌ها، قدرت‌نمایی‌ها با سلاح سرد و حتی خودکشی‌ها و چندی از قتل‌ها به مصرف مواد مخدر و روانگردان‌ها که شخص از حالت طبیعی خارج می‌شود ارتباط پیدا می‌کند.
و…بی شک از عواقب و اثرات همین “ما هم می‌دانیم‌هاست” و به تعبیری بی خیالی‌هاست که در اثنای گرانی کالاهای اقتصادی پیشرو، کالای مواد مخدر کماکان گران نمی‌شود، برای همین دسترسی به انواع مواد مخدر برای زنان و دختران جوان و حتی کودکان و نوجوانان هموار شده است و روز به روز سفره‌ی اعتیاد ویرانگر، ‌پهن‌تر و عریض‌تر می‌‌گردد!

همچنین ببینید

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *