#تخلفات_پزشکی

#تخلفات_پزشکی

#تخلفات_پزشکی

#تخلفات_پزشکی

بخش‌هایی از درمان سقز بیمار است، آیا درمانگر سراغ دارید؟!

رئیس شبکه بهداشت و درمان لازم است سوای مشرف بودن بر علم پزشکی، مدیریت درمانی را در اولویت کاری خود قرار دهد که تعارض منافع مانع از اقدامات و الزامات وی نگردد تا اینکه نظارت کاملی را بر کارکرد و عملکرد تمامی پزشکان شهری داشته باشد. #تخلفات_پزشکی

این روزها پزشکان ارتوپد بازار گرمی دارند و مردم رنجور و درد کشیده برای بهبود درد ناشی از جراحات و شکستگی‌هایشان ناگزیرند هزینه‌های هنگفتی را برای این امور ناخواسته پرداخت کنند که برخی از این هزینه‌ها بی آنکه بیمار از چند و چون آن اطلاع داشته باشد از طرف پزشک و دستیارانش بر بیمار تحمیل می‌‌گردد که به مواردی چند اشاره می‌گردد: #تخلفات_پزشکی

_ خارج از ویزیتی که بیمار به پزشک پرداخت می‌کند؛ هزینه‌ی زحمت آتل بندی و گچ‌گیری و بانداژ کردن چند برابر هزینه‌ی ویزیت است که تعرفه‌ی سنگین آنرا ظاهرا پزشک ارتوپد سلیقه‌ای مشخص می‌کند!
بارها دیده شده است که نسخه‌ی خرید اقلامی مانند: گچ ارتوپد، باند‌ کشی، باند پنبه‌ای، دستکش، چسب و انواع وسایل پانسمان را که مشمول هزینه‌های سنگین‌تری برای بیمار است را دو تا سه برابر فاکتور می‌کنند و باقی اقلام مصرف نشده (به بهانه‌ گذاشتن برای بیماران دیگر) را در جای خاصی انبار می‌کنند و از فروش آن به داروخانه‌ها، مبالغی دیگر به پزشک و دستیار برمی‌گردد!

_برخی از پزشکان ارتوپد برای گرفتن عکس‌های رادیولوژی، بیماران را روانه شهرهای دیگر از جمله بوکان و سنندج می‌کنند. عکسی که در رادیولوژی‌های سطح شهر سقز راحت گرفته می‌شود چرا باید به شهرهای دیگر حادثه خیز بوکان و سنندج ارجاع داده می‌شود؟! آیا واقعا چنین دستگاه ساده‌ی رادیولوژی در سقز موجود نیست؟! البته که موجود است، این عمل پزشکان خارج از دو دلیل ذیل نیست؛

یا پزشک ارتوپد از قبل با رادیولوژی‌ها و سونوگرافی‌های شهرهای بوکان و سنندج یا هر شهری دیگر هماهنگی برای ارجاع بیماران داشته و قراردادی عقد‌ کرده‌ است که درصدهایی از این مبالغ به خود معامله‌گرش مسترد گردد! یا اینکه واقعا سقز از وجود تکنسین‌ها و متخصصان رادیولوژی و سونوگرافی که بتوانند چنین عکس‌ها و فیلم‌هایی را بگیرند محروم است!
یا اینکه، پزشکان از تکنسین‌های کارا به دلیل پرداخت دست مزد زیاد، استفاده نمی‌کنند و‌ در سایه‌ی عدم مدیریت درمان و بهداشت؛ بیماران را به شهرهای همجوار با آن جاده‌های نا امن و خطرناک روانه می‌کنند!

عمق سوءاستفاده به شهروندان اینجاست که این نسخه‌ها به صورت آزاد و بدون ثبت کد الکترونیک تحویل بیمار داده می‌شود تا در شهر مقصد هزینه‌ها آزاد محاسبه شود و این در حالی است که طبق منابع آگاه و‌ کاملا موثق، این نوع عکس‌ها و فیلم‌ها خیلی راحت در همین شهر گرفته می‌شود.

مشکل، سود جویی و بی‌انصافی پزشکان و سوءمدیریت شبکه‌ی بهداشت و درمان و عدم نظارت این مجموعه بر عملکرد پزشکان این شهر است.
_ مطب این پزشکان پذیرای نوبت تلفنی و حضوری نیست و بیماران را ملزم می‌کنند جهت رزرو نوبت دهی به کافی‌نت‌های سطح شهر مراجعه کنند تا هزینه‌ی دیگری را به بیمار تحمیل نمایند! تصور کنید بیماری با وضعیت نامطلوب، خارج از این شهر یا از روستا‌ به این مطب‌ها مراجعه می‌کند، منشی پزشک بدون درک وضعیت بیمار، بیمار را ویزیت نکرده و جهت اخذ نوبت برای روزها و هفته‌های آینده به کافی‌نت معرفی کند!
ناظران و بازرسان مسکوت درمانی، در کدامین نقطه و موقعیت این شهر جلوس کرده‌اند که این پزشکان با قدرت و رانت، بی محابا جولان می‌دهند؟!

همچنین ببینید

سیگاری‌ترین کشورهای دنیا اینفوگرافیک:آیدا مجیدی

سیگاری‌ترین کشورهای دنیا

                    سیگاری‌ترین کشورهای دنیا اینفوگرافیک:آیدا مجیدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *