جناب پزشک با خیال راحت در سقز تخلف می‌کند, سقز, منصور شیخی

جناب پزشک با خیال راحت در سقز تخلف می‌کند

جناب پزشک با خیال راحت در سقز تخلف می‌کند

جناب پزشک با خیال راحت در سقز تخلف می‌کند, سقز, منصور شیخی

یادداشت سردبیر

صبح زود برای گرفتن تست ورزش مادرم که بیماری قلبی دارد به بیمارستان مراجعه کردیم.
پس از انجام این آزمایش، پزشک معالج که مقیم مرکز اکو در بیمارستان بود خطاب به مادرم گفت؛ دیابت شما روی قلبتان تاثیر گذاشته و باید تصویر برداری کنید اما این آزمایش به علت عدم وجود دستگاه عکس برداری در سقز انجام نمی‌شود و باید به این مرکز در ارومیه مراجعه کنید.
از بین تعدادی برگه‌ کوچک که جهت معرفی آن مرکز ( مرکز سی‌تی‌ آنژیو ) در ارومیه، جلو دست آقای دکتر بود و مشخصا به بیمارانی که به این آزمایش نیاز داشتند ارائه می‌شد یک برگ را به من داد و گفت؛ به این مرکز مراجعه کنید.

پرسیدم؛ آقای دکتر شما در این مرکز سهامدار هستید؟!

سرش را به حالت تعجب که مشخص بود تا امروز هیچ بیمار بیچاره‌ای جرات پرسیدن این سوال را از این پزشک نداشته، بلند کرد و گفت؛ نه

گفتم؛ شما می‌دانید این تجویز و معرفی مراکز درمانی خصوصی از طرف پزشک به بیمار تخلف محسوب می‌شود؟!

گفت؛ خودتان می‌دانید

این تمام پاسخی بود که دکتر در قبال پرسش بنده به آن جواب دادند.

این قضیه به کنار، وقتی که مادرم در حال انجام تست ورزش روی دستگاه تردمیل بودند، دکتر با عصبانیت به من گفت؛ دستتو از رو سینت بردار و از پشت مراقب مادرت باش

گفتم؛ جناب دکتر موقعیت و جانمایی دستگاه شما به گونه‌ایست که امکان ایستادن و مراقبت صحیح از بیمار توسط همراه وجود ندارد، لطفا این کمد را بردارید و گوشه دیگر اتاق بگذارید.

با عصبانیت جواب داد؛ اگر مشکلی دارید به رئیس بیمارستان بگویید.

گفتم جناب پزشک؛ برای مشکلات پیش پا افتاده‌ای از این دست، نباید بیمار و همراه او را حواله رئیس بیمارستان کنید.

متاسفانه این وضعیت پزشک و مراکز درمانی و بیمارستان‌های این شهر است که به واسطه کمبود پزشک متخصص و اقامت پزشک‌ میهمان، نظارتی محکم و دقیق روی عملکرد آن‌ها وجود ندارد و جنابان پزشکان که از بیماری مردم امرار معاش می‌کنند و با دریافت دستمزد‌های نجومی، دیگر جای منتی برای گذاشتن آن روی سر بیمار نمی‌‌‌ماند، بعضا با خیال راحت چشم نظارت را دور می‌بینند و این دست تخلفات را در انظار عمومی انجام می‌دهند.

چند وقت پیش یکی از مخاطبین “نیشتمان قلم” با این رسانه ارتباط گرفتند و گفتند؛ یکی از پزشکان میهمان مقیم سقز برای جراحی بنده که به شدت به آن نیاز دارم و به هوای داشتن دفترچه بیمه خیالم از بابت هزینه‌ها با وصف مشکلات شدید مالی که دارم راحت بود، از بنده درخواست ۱۰ میلیون تومان پول به اصطلاح زیر میزی کردند و گفتند؛ در غیر این صورت باید ماه‌ها در انتظار بمانید تا نوبت جراحی شما برسد.

ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان سقز!

قبل از نشستن شما بر این کرسی وضعیت مشکلات درمان و پزشکی سقز بارها به مدیر قبل از شما ارایه گردید و عاقبت ناچار دست به دامان ریاست علوم پزشکی استان شدیم.
امروز هم به رسم ادب به کرسی شما مانند قبل ابتدا مشکلات مذکور و مسایل پیش رو را با شما مطرح می‌کنیم و امیدواریم تدبیر و پی‌گیری شما مدبرانه باشد و کار را به مطرح نمودن مشکلات در حوزه مدیریت شما با ارایه مستندات به مقامات استانی و کشوری نکشاند.

لطفا پی‌گیری‌های میدانی و نوع برخوردهای خود با متخلفین درمان در سقز را طبق قوانین آزاد دسترسی به اطلاعات به این رسانه جهت انتشار برای تنویر افکار عمومی ارسال فرمایید. جناب پزشک با خیال راحت در سقز تخلف می‌کند

منصور شیخی

همچنین ببینید

سیگاری‌ترین کشورهای دنیا اینفوگرافیک:آیدا مجیدی

سیگاری‌ترین کشورهای دنیا

                    سیگاری‌ترین کشورهای دنیا اینفوگرافیک:آیدا مجیدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *