خبر خوب شهردار سقز به شهروندان: تعيين تكليف اراضی تعاونی‌های پشت شهرك دانشگاه پس از قريب به دو دهه, بهنام نیکسرشت, نیشتمان قلم
خبر خوب شهردار سقز به شهروندان: تعيين تكليف اراضی تعاونی‌های پشت شهرك دانشگاه پس از قريب به دو دهه

خبر خوب شهردار سقز به شهروندان: تعيين تكليف اراضی تعاونی‌های پشت شهرك دانشگاه پس از قريب به دو دهه

خبر خوب شهردار سقز به شهروندان: تعيين تكليف اراضی تعاونی‌های پشت شهرك دانشگاه پس از قريب به دو دهه

🎤بهنام نیک سرشت

▫️در همین رابطه روز یکشنبه هفته جاری مورخه‌ی ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ با حضور شهردار سقز و جمعی از مديران تعاونی‌های زمین‌های ‌پشت شهرک دانشگاه جلسه‌ای تشکیل شد، که بیانات و صحبت‌های شهردار سقز به گزارش نیشتمان قلم به شرح ذیل اعلام می‌گردد؛

▫️دکتر ارسطو گویلی شهردار سقز ضمن‌ تشكر از معاونت عمرانی استانداری و اعضای كميسيون ماده ٥ و همچنين فرماندار ويژه و شورای اسلامی شهر سقز براي حمايت و پيگيری‌های مستمر جهت رفع مشكلات و موانع صدور پروانه ساخت برای اراضی تعاونی‌های پشت شهرك دانشگاه كه برخی از سال ٨٠ تشكيل شده و به دليل مشكل ١٦ هكتار از اراضی ١١٠ هكتاری الحاقی سال ٩٤ ميسر نشده بود، اعلام كرد؛ اين مشكل حل شده و با تصويب شورای اسلامی شهر و تاييد كميته تطبيق و تعيين بر و كف بلوار ٤٥ متری، به زودی صدور پروانه اين اراضی آغاز خواهد شد.

▫️برای شروع و استارت این کار عظیم، لازم بود اراضی خانواده عبد به عنوان فضای عمومی تعیین تکلیف شود و با تلاش‌های مجدانه و جلسات با مسئولین ذیربط استانی، ۶۵ درصد از این زمین‌ها(حدود ۲۸ پلاک) خریداری و تحویل شهرداری گردید که جهت مصوبات و توافقات لازم به شورای شهر ارسال گردید.

▫️اقدام برای این تغییر کاربری، کار ساده‌ای نبود نا جاییکه به سختی توانستیم جهت ایجاد تعامل و همکاری‌های لازم، رضایت کمیسیون ماده ۵ استان‌ و شورای عالی شهرسازی و معماری استان را قانع و جلب نماییم، نهایتا حدود یک ماه و نیم قبل توانستیم ضمن عقد تعهدات و توافقات فی‌مابین، مشکلات و مسائل اراضی خانواده عبد را حل کنیم. ▫️همچنين شهردار سقز در رابطه با پرسش در مورد محدوديت حرايم در برخي تعاونی‌ها اعلام كرد؛ در جهت تعديل و تعيين تكليف اين محدوديت‌ها جلسات متعددی با پيگيری فرمانداری و شهرداری صورت گرفته كه روند مثبت بوده و انشاالله به زودی نتيجه اعلام خواهد شد.

▫️همچنين شهرداری مسئله‌ی اساسي برای صدور مجوزها را تامين زيرساخت‌های ادارات آبفا، گاز، مخابرات و برق اعلام كرد كه همگی منوط به آزاد سازی معبر ۴۵ متری و‌ رسانيدن سطح اين معبر به کد مجاز است که با تلاش‌های وافر، حال اجرای این معبر به دستگاه‌های خدمت رسان اعلام شده است و به زودی امكان اجرای شبكه برای اين ادارات ميسر خواهد شد، شهردار سقز همچنان عنوان کرد؛ که برای استارت این پروژه روز چهار‌شنبه مورخه‌ی ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ معبر ۴۵ متری پشت شهرک دانشگاه از محله قوخ تا میدان مکریان‌ با حضور مسئولین استان و شهرستان کلنگ زنی می‌شود‌‌ که سرعت اجرای این بلوار مهم و اثر گذار و پر هزينه كه بيشترين منفعت را برای اراضی پشت شهرك خواهد داشت، به همكاری تعاونی‌ها و صاحبان اراضی مرتبط خواهد بود.

▫️شهردار سقز به همه اعضای تعاونی‌ها و مالکان توصیه نمود که جهت حفظ ارزش افزوده این زمین‌ها و جلوگيری از افزايش حباب كاذب قيمتی، از خريد و فروش غير ضروری زمين تا اتمام عملیات خاک برداری و جدول کاری و صدور مجوز خودداری نمايند چرا كه تا كنون نيز بيشترين سود این اراضی الحاق شده در اثر سفته بازی به جيب دلالان رفته است.

▫️شهردار سقز چشم‌انداز این طرح بزرگ را اینگونه توصیف نمود! که با انجام این طرح؛ مشکل ترافیک خیابان اصلی شهرک دانشگاه مرتفع خواهد شد و دیگر خودروهای سنگین و اغلب مسافرانی که از شهرهای دیگر به شهر بانه سفر می‌کنند از خیابان شهرک دانشگاه تردد نخواهند کرد، شهرکی جدید و خوش ساخت، با کیفیت‌ در زمین‌های‌ مسطح و مرغوب که گرانترین منطقه‌ی سقز و بعضا توسعه پایدار این شهر را به دنبال خواهد داشت و با دید باز و وسیع برای اجرای این طرح ابراز امیدواری کرد؛ که با اجراي معبر ۴۵ متری و نواحی اطراف آن در آینده‌ای نزدیک به اماکن تجاری، گردشگری و محل احداث مجتمع‌ها و پاساژها و به مسیری استراتژیک و‌ مهم و اقتصادي بدل می‌‌گردد. ناگفته نماند که رونق انواع‌ مشاغل ساختمانی و صنعتی از مزايای اين پروژه خواهد بود.

▫️گویلی افزود؛ که برای اتصال معبر ۴۵ متری از چهار راهی قوخ به میدان مادر، احداث پل ارتباطی را ضرورت دانست که برای این کار ترانشه‌ی قوخ در امتداد پارک کوثر تخریب و برداشته خواهد شد. از دیگر طرح‌هایی که شهرداری سقز برای كاهش مشكلات ترافيكی شهر در نظر گرفته است؛ پروژه‌ی زیرگذر ماموستا هیمن است که با تصويب شورای ترافيك و همچنين شورای اسلامي شهر، این پروژه نیز برای سال آتی شروع به کار خواهد‌ کرد. مدیریت‌ با توسعه و تحول معنا پیدا می‌کند، تا زمانیکه‌ تغییر و گام‌های درخور و مثبت از مسئولی حادث نشود نمی‌توان واژه‌ تهی و خالی مدیریت را برای یک مدیر یا مسئول تعربف کرد، هستند کسانیکه سال‌ها کرسی و جایگاه مدیریت را تحویل گرفته‌اند ولی در حد نگهداری پست خویش، نظاره‌گری را بر نظارت ترجیح داده‌اند که این ظلم و ستم‌ها سال‌هاست، رنگ توسعه و تحول را از این شهر گرفته و‌ روی پاشنه‌ی آشیل توسعه نیافتگی می‌چرخد. #نیشتمان_قلم؛ این اقدام شهردار کنونی سقز را گامی جهت توسعه یافتگی شهر بر شمرد، و برای شهردار سقز آرزوی توفیق روز افزون و سربلندی دارد، انتطار می‌رود با رویکرد شهر محور، شهر را به سمت‌ تغییر و‌ تحول سوق داده و شاهد توسعه‌ی پایدار برای این شهر باشیم. خبر خوب شهردار سقز به شهروندان: تعيين تكليف اراضی تعاونی‌های پشت شهرك دانشگاه پس از قريب به دو دهه

همچنین ببینید

زیب لاین و پل معلق سقز، کماکان معلق مانده است . . .

زیب لاین و پل معلق سقز، کماکان معلق مانده است . . .

زیب لاین و پل معلق سقز، کماکان معلق مانده است . . . بهنام نیک …

3 نظر

 1. کدام تعاونی ما چند تعاونی داریم جاده ی ۴۵متری بیشتر به کدام تعاونی مربوط میشود

  • به کدام تعاونی مربوط میشود

   • محمدیتیر ۷, ۱۴۰۲ در ۸:۰۲ ب.ظ
    نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.
    کدام تعاونی ما چند تعاونی داریم جاده ی ۴۵متری بیشتر به کدام تعاونی مربوط میشود

    پاسخ

    محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *