جلسه‌ای نیست که در آن مدیران از کلمه "جهادی" که باب این روزهای محفل سیاسیون است استفاده نکنند و هر کسی به نحوی می‌خواهد خود را جزئی از جریان جهادی معرفی کند
جلسه‌ای نیست که در آن مدیران از کلمه "جهادی" که باب این روزهای محفل سیاسیون است استفاده نکنند و هر کسی به نحوی می‌خواهد خود را جزئی از جریان جهادی معرفی کند

دیروز برف می‌بارید، شهردار در حال سخنرانی بود

دیروز برف می‌بارید، شهردار در حال سخنرانی بود

دعای باریدن برف نکنید، ما مجهز نیستیم

دیروز ۲۶ دیماه ساعت ۱۶ بارش برف به اوج خود رسیده بود و دقیقا در همین زمان آقای شهردار که قاعدتا از پنجره‌های محل سخنرانی بیرون را مشاهده می‌کردند پشت تریبون بودند و می‌گفتند؛ من برای انجام کارهای بزرگ آمده‌ام . . .

جلسه‌ای نیست که در آن مدیران از کلمه “جهادی” که باب این روزهای محفل سیاسیون است استفاده نکنند و هر کسی به نحوی می‌خواهد خود را جزئی از جریان جهادی معرفی کند اما ظاهرا تعدادی از این جهادیون که اتفاقا داعیه دار انقلابی بودن هم هستند یا نام نمی‌دانند یا نامه نمی‌خوانند، چون کار جهادی یعنی بند پوتین را سفت کردن و کار کردن . . .

آقای شهردار!
پارسال در چنین روزهایی در یک ظهر برفی بیشتر درختان سقز شکستند و خیابان‌های زیادی مسدود شد و در همین اوضاع تعدادی از نیروهای تنظیف دست از کار کشیدند و چند دستگاه از خودرو‌های برف روبی و نمک پاشی دچار نقص شدند و عاقبت سرپرست وقت ناچار چکمه‌هایش را پوشید و دست بکار شد و ساعات‌ها طول کشید تا برف همکاری کند و دست از باریدن بکشد و اوضاع سرو سامان بگیرد.

کدام مدیریت بحران؟!
مدیریت بحران یعنی آمادگی برای بحران نه وقوع آن و دست بکار شدن و تلفن به دست، به نیرویی که از قبل برای بحران آماده نشده فشار آوردن . . .

شما باید روزها قبل به فکر تجهیز واحد تنظیف می‌بودید که امروز را در ساعت‌های ممتد مدیریت کنید. دیروز برف می‌بارید، شهردار در حال سخنرانی بود
برف همه‌جا را گرفته و خیابان‌های اصلی و بیشتر فرعی‌ها و کوچه‌ها مسدود هستند، بفرمایید شما و مدیرانی که کار جهادی می‌خواستید اینهم عرصه‌ای آماده و مهیا برای جهاد و جهادگری . . .

دیشب ساعت ۲ یکی از مخاطبین رسانه پیام فرستاده بود که برق محله ما در شهرک دانشگاه رفته و بچه‌هایم که نوزاد هستند سردشان است و نمی‌دانم چه اتفاقی می‌خواهد بیفتد و راهی هم به بیرون و ماشین و رفتن نداریم . . .

احتمالا مردم از دعا کردن برای باریدن برف که مدت‌هاست اینگونه شهروندان را خوشحال نکرده است باید دست بکشند چون می‌دانند که باریدن برف همانا و گرفتار شدن در خانه همان . . .
بهتر است مردم خوب ما در چنین روزهایی روی جهادگری خودشان بیشتر از تعدادی از مدیران مدعی جهاد، حساب کنند.

منصور شیخی

همچنین ببینید

سیگاری‌ترین کشورهای دنیا اینفوگرافیک:آیدا مجیدی

سیگاری‌ترین کشورهای دنیا

                    سیگاری‌ترین کشورهای دنیا اینفوگرافیک:آیدا مجیدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *