شهردار سقز پاسخگو باشد

شهردار سقز پاسخگو باشد

شهردار سقز پاسخگو باشد

شهردار سقز پاسخگو باشد

برخورد زننده، الفاظ رکیک و اهانت دو مامور سد معبر شهرداری با یک میوه فروش و شهروندان حاضر در محل

یادداشت سردبیر

روز شنبه دو تن از نیروهای سد معبر شهرداری سقز برای جمع آوری محل کسابت یکی از شهروندان که در گوشه‌ای از دیوار ورزشگاه تختی روبروی بیمارستان امام بساط میوه فروشی پهن کرده است، به محل مورد نظر مراجعه کرده و وقتی این شهروند به بردن بساط و میوه‌های خود توسط این دو مامور معترض می‌شود، آن‌ها شروع به توهین و برخورد با او و شهروندانی که برای پادرمیانی و حل موضوع در آنجا حضور دارند می‌کنند و وقیحانه می‌گویند؛ اینجا کسی را مرد حساب نمی‌کنیم و . . .

❑ فارغ از اینکه شهروند میوه فروش در محل مورد نظر می‌توانست بساط پهن کند یا نه اما برخورد ماموران سد معبر در شان و منزلت شهر و شعور شهروندی نبوده و این نحوه‌ی اجرای ماموریت توسط نیروی شهرداری سقز نشان از عدم دقت و نظارت در انتخاب حساس نیروهای این واحد و رویکردی آموزشی برای آن‌ها در نحوه برخورد با ایجادگران سد معبر است.

❑ در اواخر ده‌ شصت و نیمه هفتاد بود که دو نیروی سد معبر شهرداری سقز، کاسبان سقزی را به ستوه آورده بودند و در طول هفته اخباری ناخوشایند از برخورد وقیحانه این دو شخص در معیت ماموران شهربانی با دست فروشان و کسبه سقز، طعم کسابت را به کام شهروندان تلخ کرده بود اما چون وسایل ارتباط جمعی مانند تلفن‌های همراه برای ثبت آن وقایع در دست مردم نبود، تنها در مکالمات روزمره و شب نشینی‌ها مطرح و نهایتا به تاریخی غیر مستند پیوست.

❑ قطعا رفتار کارمندان و شخصیت‌های حقوقی در یک نظام سیاسی و حکومتی، الگویی از کل در جزء را در اذهان عمومی متبادر خواهد ساخت، به این صورت که عامه مردم اگر از کارمندان یک اداره، دلسوزی و صداقت و تعامل صحیح را ببینند آن را بازخوردی از کلیت سیاست حاکم می‌دانند. پس حرکات و رفتارهای سلیقه‌ای و خارج از قانون و عرف جغرافیای یک ملت، می‌تواند اعتماد عمومی را نسبت به نظام سیاسی و دولت حاکم خدشه دار کند که قطعا این فرمول خوشایند سیستم حاکمیتی نخواهد بود.

❑ شهردار سقز به عنوان مدیر یک نهاد بزرگ خدمات رسان که شب و روزش به زندگی روزمره شهروندان گره خورده است می‌بایست قبل از وقوع چنین اتفاقاتی سیکل‌های نظارتی و آموزشی را در شعاع اختیارات نیروهای خود به طور مداوم فعال نگه داشته و در زمان رخ دادن چنین وقایعی موضع سکوت و درپوش گذاری را پیش نگیرد و حداقل کاری که در قبال ندانم‌کاری‌های چنین نیروهایی می‌تواند انجام دهد، ارائه گزارشی از نحوه‌ی برخورد با آن‌ها و عذرخواهی از عموم شهروندان بود که عملا از زمان وقوع این رفتار و پخش ویدیوی آن که می‌تواند خوراکی پر ملات برای رسانه‌های خارج از کشور باشد، هیچ عکس العملی از طرف ایشان دیده نشده است.

❑ جناب شهردار!
آیا همچنان می‌خواهید با سکوت خود این اهانت را به شعور یک شهر، بی اهمیت جلوه دهید یا با عذرخواهی از شهروندان و تشکیل کمیته انظباطی و برخوردی قاطع و قانونی با این دو مامور سد معبر، وجاهت و جایگاه شهرداری سقز را با وجود اتفافات اخیر و دستگیری‌ها در این نهاد، به درجه‌ای مثبت در اذهان عمومی هدایت نمایید؟!
انتخاب با شما و قضاوت با شهروندان گرانقدر است.

منصور شیخی

همچنین ببینید

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *