اجرای ژینا امینی داستان گشت ناامنی اجتماعی

ماجرای ژینا امینی داستان گشت ناامن اجتماعی

ماجرای ژینا امینی داستان گشت ناامن اجتماعی

اجرای ژینا امینی داستان گشت ناامنی اجتماعی

نماینده سقز و بانه کجاست؟!!!

یادداشت سردبیر نیشتمان قلم اجرای ژینا امینی داستان گشت ناامن اجتماعی

چند روز از ماجرای تاسفبار ژینا می‌گذرد و فضای رسانه پر از انتقادات تند و بی پرده بر عملکرد پلیس امنیت اخلاقی شده است. واحدی از پلیس که تا امروز نه تنها آورنده امنیت نبوده بلکه شهروند گریزی از پلیس را در کارنامه‌ی پر سر و صدای خود ثبت کرده و هفته‌ای نیست ویدیویی از برخورد نادرست و زننده و غیر حرفه‌ای آن با زنان در شهرهای مختلف ایران بخصوص در شهر بزرگ تهران دیده نشود و لب مردم و خانواده‌های دختران جوان و زنان متاهل را به دعای شر و ناسزا به پلیس باز نکند.

ژینا شاید دختر کوردستان باشد اما نمادی از دستاورد چندین ساله‌ی واحد گشت ارشاد پلیس امنیت اخلاقی در سراسر کشور است که اگر نیست چرا تا امروز یک بار، حتی برای یک بار اعمال این پلیس و خروجی مثبت عملکردهای شب و روز آن توسط هیچ کدام از شهروندان ایرانی مورد تایید و تشویق قرار نگرفته است و بیشتر پدران و مادرانی که در خانه، دختران جوان دارند به اتفاق می‌گویند؛ مردم دخترشان را از سر راه نیاورده‌اند که ماموری او را زیر بار فحش و کتک بگیرد.
که حتی اگر انسانی بی سرپرست و سر راهی هم با وضعیت نامناسب ظاهری سر راه این گشت قرار بگیرد، نمود این نوع از رفتار برای ارگانی که وجودش در خیابان‌های شهر باید پیام آور آرامش و امنیت باشد، قابل پذیرش نیست‌ و در اسرع وقت می‌بایست این واحد از چهره‌ی شهرهای ایران پاک شود و عاملین هتاکی و ضرب و شتم‌های خیابانی دختران ایرانی در ملاء عام در واحد گشت ارشاد در دادسراهای نظام حاضر و توسط هیئت منصفه‌ای از خانواده‌های ایرانی محاکمه شوند.

نیروی انتظامی می‌گوید؛ این دختر در کلاس‌های توجیهی امنیت اخلاقی که مرحله‌ای از ارشاد توسط این پلیس است، دچار سکته‌ی قلبی شده اما رسانه‌هایی از ترومای مغزی در سر ژینا خبر می‌دهند و در صورت شفاف سازی و اطلاع رسانی توسط نهادی صادق و ناظر بر وضعیت او و تایید ترومای مغزی باید به وزارت کشور گفت؛ دست مریزاد برای نظارت دقیق و بازرسی‌های دوره‌ای و لحظه‌ایت بر پلیس و اعمال گشت امین اخلاقی و اجتماعی . . .

در کنار نگرانی عمومی در کوردستان و تمام ایران از وضعیت ژینا، ظاهرا نماینده سقز و بانه که تنها صدای این دختر به پایتخت ایران است بجای بازخواست وزارت کشور و فرماندهی انتظامی کل کشور، موضع سکوت اختیار کرده است و منتظر موضع مقامات رده بالای کشوری است تا نکند قبل از آن‌ها گافی بر امنیت اجتماعی زده باشد.
خواسته‌ای که نیاز به استخاره گرفتن ندارد و در اختیارات او گنجانده شده است و ربطی به آرامش و ناآرامی اجتماعی ندارد و پیگیری دقیق موضوع و رساندن صدای خانواده ژینا و ژیناهای ایران به رئیس جمهور و وزیر کشور و درخواست تشکیل کمیته‌ی حقیقت یاب و اعمال قانون و سزای عاملین این اتفاق و حذف این واحد از پلیس کل کشور باید در اولویت وظایف این روزهای آقای نماینده قرار می‌گرفت. اجرای ژینا امینی داستان گشت ناامنی اجتماعی
اما در گوشه‌ی دیگر در زمان سکوت نماینده سقز و بانه، نماینده مرودشت می‌گوید؛ اگر این موضوع تایید شود، در هیچ کجای قانون برای تذکر حجاب ضرب و شتم و تنبیه وجود ندارد و پرونده مهسا امینی را پیگیری کرده و به مردم اطلاع می‌دهم.

واحدی از نیروی انتظامی که در زمان احمدی نژاد به نام “طرح ارتقای امنیت اجتماعی” بدون هیچ بنیه‌ی پژوهشی ابداع و تا امروز هیچ گونه دستاورد مثبتی از عملکردهای شبانه روزی آن در خیابان‌های شهر دیده نشده و حجم بزرگی از اعتراض خانواده‌های ایرانی را در بر داشته است. اجرای ژینا امینی داستان گشت ناامن اجتماعی

تیم خبری “نیشتمان قلم” ضمن آرزوی سلامتی دوباره برای ژینای سقز و آرامش دوباره‌ی خانواده او، این عمل قبیحانه گشت ارشاد تهران را محکوم می‌کند.

منصور شیخی

همچنین ببینید

سیگاری‌ترین کشورهای دنیا اینفوگرافیک:آیدا مجیدی

سیگاری‌ترین کشورهای دنیا

                    سیگاری‌ترین کشورهای دنیا اینفوگرافیک:آیدا مجیدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *