پیکر پاک "ژینا امینی" تسلیم خاک وطن شد/ عزاداران به عمل شنیع پلیس پایتخت اعتراض کردند

پیکر پاک “ژینا امینی” تسلیم خاک وطن شد/ عزاداران به عمل شنیع پلیس پایتخت اعتراض کردند

پیکر پاک “ژینا امینی” تسلیم خاک وطن شد/ عزاداران به عمل شنیع پلیس پایتخت اعتراض کردند

پیکر پاک "ژینا امینی" تسلیم خاک وطن شد/ عزاداران به عمل شنیع پلیس پایتخت اعتراض کردند

گزارشی از روز تشییع پیکر پاک ژینا در سقز

❑ به گزارش “نیشتمان قلم”، بامداد جمعه  پیکر پاک “ژینا امینی” به همراه خانواده‌ی داغ دیده‌ی او وارد وطن شد و با پیشوازی بی نظیر همشهریان دل سوخته‌ی ژینا و میهمانانی از شهرهای دیگر کوردستان و استان‌های دیگر ایران به آرامستان آیچی سقز رهسپار شد و سرش را برای همیشه روی پا‌های خاک وطن گذاشت و آرام گرفت.

❑ جمعیتی که سال‌هاست برای خاکسپاری هیچ کس در سقز و کوردستان تا این حد پرشور حضور نداشته است. حضور برای ابراز همدردی با خانواده‌ی داغ دیده‌ی ژینا آنقدر بالا بود که تا ساعت‌ها جاده‌ی دو طرفه‌ی خروجی سقز به سمت بانه منتهی به آرامستان آیچی را با ترافیک بدون حرکت خودروها مواجه کرده بود. پیکر پاک “ژینا امینی” تسلیم خاک وطن شد/ عزاداران به عمل شنیع پلیس پایتخت اعتراض کردند

در میان جمعیت میهمانانی از شهرهای بانه، سنندج، بوکان، مهاباد، دیواندره، سردشت، مریوان و دیگر شهرهای کوردستان و حتی استان‌های دیگر ایران دیده می‌شد که یک صدا همدردی خود را با سقز و خانواده‌ی ژینا نشان دادند و داستان سراسر پر از درد و رنج ژینا را توسط پلیس پایتخت محکوم کردند. پیکر پاک “ژینا امینی” تسلیم خاک وطن شد/ عزاداران به عمل شنیع پلیس پایتخت اعتراض کردند

❑‌ به گزارش خبرنگار “نیشتمان قلم” تعدادی از شهروندان پس از مراسم خاک سپاری ژینا به میدان قدس آمدند و روبروی فرمانداری اعتراض آرام و مدنی خود را به عمل شنیع پلیس پایتخت اعلام کردند اما تعدادی از حاضرین در میان جمعیت شروع به شعار دادن کردند و کار به برخورد پلیس ضد شورش کشید و پس از دقایقی پرتاب سنگ از طرف تعدادی از تجمع کنندگان و پاسخ پلیس با گاز اشک آور و شلیک تیرهای هوایی و استفاده از تفنگ‌های ساچمه زن و خودروهای آب پاش، جمعیت پراکنده و جو آرام شد.

معاون استاندار کوردستان از زخمی شدن تعدادی از معترضان خبر داد و گفت؛ در جریان این تجمعات کسی از شهروندان سقزی کشته نشده و فقط تعدادی از تجمع کنندگان و مامورین انتظامی حاضر در محل اعتراضات زخمی شده‌اند و تجمع کنندگان و شهروندان سقزی پس از ساعاتی به خانه‌های خود بازگشتند و اکنون جو شهرستان و استان کوردستان آرام است.

❑ نا گفته نماند از ساعات اولیه شروع خاکسپاری ژینا، اینترنت شهرستان سقز و شهرهای اطراف قطع و تا صبح امروز یکشنبه، شبکه‌ی اینترنت به گوشی‌های همراه بر نگشت.

❑ به هر حال موضوع کشته شدن ژینا، دل شهروندان سقزی و مردم ایران و حتی تهرانی که جنازه‌ی میهمان را به وطنش برگرداند از این موضوع رنجیده است و بازخورد بی سابقه‌ی این عمل شنیع پلیس پایتخت را در کل فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به وضوح می‌توان دید.

❑‌ واقعیت این است که جان ژینا را نمی‌توان به خانواده‌ی داغ دیده‌اش برگرداند اما آیا رئیس جمهوری که خود ریاست دستگاه قضا را قبل از این عنوان بر عهده داشته، خواهد توانست آن چرا خانواده‌ی ژینا به عنوان حق خواهی مطالبه می‌کنند با بهترین تصمیم برای آن‌ها دادخواست کند و با برداشتن واحدی ناکار آمد از پلیس ایران به نام “گشت ارشاد” و تحویل و معرفی عاملان این موضوع به دستگاه قضا و گزارشی دقیق و بدون سانسور از کل جریان و ارایه آن به اذهان عمومی ایران و جهان که امروز این موضوع را تیتر اول روزنامه‌های خود کرده‌اند، دل‌های نا آرام را آرام کند؟!
تصمیم هیئت دولت، شورای امنیت و دستگاه قضا در موضوع ژینا، می‌تواند راهگشای تقابل چند ساله‌ی پدران و مادران ایرانی با واحدی بدکار آمد از پلیس ایران به نام گشت ارشاد باشد که قطعا نبودنش از بودنش بهتر و به مصلحت خود مجموعه پلیس و شهروندان ایرانی در کل شهرهای ایران خواهد بود.

منصور شیخی

همچنین ببینید

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *