انتقاد مردم از صنعت کاران عرصه‌ی شن و ماسه

انتقاد مردم از صنعت کاران عرصه‌ی شن و ماسه

انتقاد مردم از صنعت کاران عرصه‌ی شن و ماسه

انتقاد مردم از صنعت کاران عرصه‌ی شن و ماسه

✍️ . ‌. . ریزان باپیریان

▪️مدتیست همگام با گرم شدن و مساعد شدن آب و هوا، فصل کاری کارگران ساختمانی و کسب و کار شروع شده است، بخصوص ساخت و ساز مسکن و آپارتمان توسط شخصی ساز و پیمانکار حسابی جنجال راه انداخته‌اند.

▪️اما موضوع قابل توجه که انتقادات زیادی به همراه داشته است؛ گران شدن ۶۰% قیمت مصالح ساختمانی به ویژه شن و ماسه در داخل ماسه شویی‌ها شد و مهمتر اینکه در مصاف با شرایط اقتصادی نابسامان و کمبود مسکن و جیب‌های خالی نان آوران خانه‌وار، مردم همچنان با وفق دادن خود به این شرایط نامطلوب و بغرنج، ناگزیر به ادامه زندگی تن داده‌‌اند و با وجود گرانی سرسام‌آور و ناسازگار با زندگی امروز، مردم این‌بار از خود مردم ضربه خوردند!
اینجاست که باید گفت: ای که دستت می‌رسد کاری بکن . . .انتقاد مردم از صنعت کاران عرصه‌ی شن و ماسه

▪️متأسفانه با سوءاستفاده از گرانی پیشرو، بی‌کیفیت شدن ماسه در ماسه شویی‌ها هم به سبد گرانی مردم افزوده شد و این عمل آشکارا از ماسه‌شویی‌ها به چشم می‌خورد، بدون آنکه نظارتی از سازمان‌های ذیربط بر این امر وجود داشته باشد
برای مثال استادکار دیوار چینی(بنا) برای دیوار کردن یک اتاق ده تن ماسه را تخمین می‌زند. اما بعد از مصرف، باز هم با کمبود ماسه مواجه می‌شود و بعد از چندین بار تکرار این ماجرا، برای جویای علت به ماسه شویی‌ها مراجعه می‌کنند.

▪️از طرفی برای سنگین کردن ماسه از هر ده تن ماسه، حدود دو تن آب اضافه می‌کنند!
و با افزودن مواد باطله خاک آهن حسن سالاران واقع در مسیر سقز مریوان (سرشیو) به سنگینی ماسه کمک می‌کنند و خیلی راحت برای مردم کیسه دوخته‌اند!
اما نمی‌دانند که این خانه‌های در حال ساخت با چنین ماسه‌ی بی‌کیفیت آن‌ها، به مراتب امنیت خود را از دست داده و قطعا روزی آوارش بر سر مسببانش خواهد ریخت.

همچنین ببینید

خدمات فنی و نصب کپسول گاز CNG در سقز توسط شهرداری منع فعالیت شده است . . !

خدمات فنی و نصب کپسول گاز CNG در سقز توسط شهرداری منع فعالیت شده است . . !

خدمات فنی و نصب کپسول گاز CNG در سقز توسط شهرداری منع فعالیت شده است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *