تا شقایق هست زندگی باید کرد . . .
تا شقایق هست زندگی باید کرد . . .

تا شقایق هست زندگی باید کرد . . .

تا شقایق هست زندگی باید کرد . . .

تا شقایق هست زندگی باید کرد . . .

یزان باپیریان

طبق نظریه‌ی روانشناسان هیچ اندازه استرسی تا کنون نتوانسته است یک درصد از احتمال وقوع اتفاق و حادثه‌ای را کم کند.

در این شرایط سخت زندگی بیایید اندکی چاشنی امید به دل خود بچشانید. یک روز تکراری را هر روز زندگی نکنید و در جستجوی آینده ی مبهم زمان سپری کنید؛ یا که همواره  در بی راهه‌های گذشته راهی باشید. کمی به دنبال تکالیف کودکی و یاد کلمات مترادف باشید… مثلا شاد شدن و شاد کردن، درست بودن و درست کردن، ایستادن و سرپاکردن …یادشان بخیر باشد.

 شاید کمی آموزشمان اشکال داشت چون بیشتر کلمات متضاد منفی به حافظه‌هایمان راه یافت. مثل؛ خراب شدن و خراب کردن مثل آوار کردن و تخریب شدن و نداشتن و نگذاشتن … از اینکه انسان را اشرف مخلوقات نامیده‌اند بینهایت در ترديدم.

به قول چارلی چاپلین؛” من اگر پیامبر بودم نه از جهنمی میترساندم و نه به بهشتی وعده میدادم، تنها خوبی و انسانیت را می آموختم.”
بیاید مدتی هر چند کوتاه خودآزمایی کنیم. قرارمان بر پایه‌ی صداقت باشد. مدتی به جای ایراد گرفتن از همدیگر و مقصر خواندن زمین و زمان، فقط در لاک خود، برای آسایش وجدان خود زندگی را سپری کنیم..!

همچنین ببینید

مصاحبه با سعید پاکزاد نویسنده و کارگردان تأتر"سێ ئافرەت" از کرمانشاه،سعید پاکزاد،نیشتمان قلم،آیدامجیدی،جشنواره تئاتر کوردی،تئاتر کوردی،جشنواره کوردی در سقز،هیرو شمشادی،سقز

مصاحبه با سعید پاکزاد نویسنده و کارگردان تأتر”سێ ئافرەت” از کرمانشاه

مصاحبه با سعید پاکزاد نویسنده و کارگردان تأتر”سێ ئافرەت” از کرمانشاه گزارشگر؛ آیدا مجیدی 🔹خودتان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *