تخفیفات عوارض شهرداری از طرف شورای شهر سقز تصویب نشده است+ جوابیه شهرداری, نیشتمان قلم, خبر, اخبار سقز, بهزاد وثوقی, اخبار شهرداری, اخبار شورای سقز, شورا سقز
تخفیفات عوارض شهرداری از طرف شورای شهر سقز تصویب نشده است+ جوابیه شهرداری

تخفیفات عوارض شهرداری از طرف شورای شهر سقز تصویب نشده است+ جوابیه شهرداری

تخفیفات عوارض شهرداری از طرف شورای شهر سقز تصویب نشده است+ جوابیه شهرداری

بر اساس شنیده‌ها و منابع آگاه و موثق، تخفیف عوارض شهرداری که مردم برای پرداخت آن در صف‌های طولانی، ساعت‌ها می‌ایستند هنوز از طرف اعضای شورای شهر مصوب نشده است.

گفتنی‌ست که شهرداری بدون توجه‌ به نظرات اعضای شورا و مهمتر اینکه غافل و نا آگاه از قانون عوارض نوسازی و‌ پسماند، اقدام به اجرای تخفیفات عوارض شهرداری نموده است.

احتمالا اگر اعضای شورای شهر، تخفیف عوارض شهرداری را مصوب نکنند، بار مالی شهردای کماکان بالا می‌رود و ناگزیر تنها منابع جبران این مبالغ تخفیفی، به روشی دیگر از مردم گرفته می‌شود و این در حالیست که روزانه تعداد زیادی از شهروندان برای پرداخت عوارض و تخفیف ویژه آن، در صف‌های طولانی انتظار می‌کشند.

تخفیفات عوارض شهرداری از طرف شورای شهر سقز تصویب نشده است+ جوابیه شهرداری

جوابیه شهرداری سقز در خصوص مطلب منتشر شده از این رسانه با تیتر؛

 تخفیفات عوارض شهرداری از طرف شورای شهر سقز تصویب نشده است!

رسانه نیشتمان قلم حسب رسالت رسانه‌ای و با اکتفا به ماده ۲۳ قانون مطبوعات کل کشور، خود را در انتشار این جوابیه بدون هیچ کم و کسری موظف می‌داند و در پایان این متن، چگونگی کسب اطلاع از موضوع پرداخت عوارضات با تخفیف، بدون مصوبه شورا و منبع تایید آن را در اختیار مخاطبین محترم قرار داده است.

جوابیه شهرداری سقز

با توجه به انتشار مطلبی در کانال خبری نیشتمان قلم مبنی بر اینکه عوارض شهرداری از طرف شورای شهر سقز تصویب نشده است، جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند؛

برابر بند یک صورتجلسه شماره ۷۴ مورخ ۱۴۰۰٫۱۰٫۲۹ شورای اسلامی شهر، درخواست شهرداری سقز مبنی بر تخفیف ۳۰ درصد عوارض پسماند مصوب شده است که طی شماره مصوبه ۶۵۲۹٫۱٫۱۱۲۸۸ هیئت محترم تطبیق مصوبات شورای شهر در فرمانداری شهرستان تایید و ابلاغ گردیده است.
در این راستا اعمال ۳۰ درصد تخفیف عوارض پسماند تصویب و همچنین ۱۰ درصد جایزه خوش حسابی عوارض نوسازی نیز برابر قانون نوسازی اعمال شده است.

همچنین عوارض پایانکار، مفاصا حساب، صدور پروانه ساختمانی، کسب و پیشه، حق تفکیک(به غیرماده ۱۰۱قانون شهرداری ها)، برابر تبصره ۵ ماده ۲۷ دستورالعمل نحوه وصول درآمد۱۴۰۰ شهرداری سقز که طی مصوبه فوق العاده شماره ۵٫۲۰۷ سال ۱۳۹۹ به تصویب شورای اسلامی رسیده، مشمول ۳۰ درصد تخفیف به مناسبت دهه مبارک فجر شده است.

لذا رسانه‌های محترم قبل از انتشار هرگونه مطلبی که جنبه تشویش اذهان عمومی داشته و منجر به نگرانی شهروندان و قابل پیگرد قانونی خواهد بود از منابع رسمی و قانونی، صحت آن را جویا شده و به سایر منابع تحت عنوان آگاه یا قابل وثوق که به نظر نمی رسد هدفشان توسعه شهر و منافع شهروندان باشد بلکه حاضرند شهر و شهرداری را قربانی منافع و منویات شخصی خویش نمایند، متکی نباشد. “شهرداری سقز

منبع خبر

لازم به ذکر است خبرنگار این رسانه جهت کسب اطلاع از وضعیت لایحه درآمدی ۱۴۰۱ شهرداری سقز به آقای بهزاد وثوقی، عضو محترم شورای شهر به عنوان شخصیت حقوقی و باسابقه در خصوص لایحه‌ها و مصوبات این نهاد مراجعه و در پاره‌ای از سوالات خود در خصوص عوارضات و تخفیفات ویژه آن، بهزاد وثوقی ” عدم وجود مصوبه شورای شهر برای تخفیف عوارضات لایحه مالی ۱۴۰۰ ” را تایید نموده‌اند

حال با توجه به جوابیه شهرداری در خصوص این موضوع و ادعای آقای وثوقی در مورد عدم وجود مصوبه‌ای از طرف شورا برای تخفیف عوارضات سال مالی ۱۴۰۰، نیاز است طرفین جهت شفاف سازی و رفع شائبه از این موضوع، مستندات و اوراق صادقه خود را از طریق رسانه نیشتمان قلم یا پورتال‌های اختصاصی دو نهاد شهرداری و شورا در منظر عمومی قرار داده و منتشر نمایند.

همچنین ببینید

پیرامون شورای شهر، شهردار و سرنوشت بودجه‌ی مالی شهر . . !

پیرامون شورای شهر، شهردار و سرنوشت بودجه‌ی مالی شهر . . !

🟡 پیرامون شورای شهر، شهردار و سرنوشت بودجه‌ی مالی شهر . . ! ✍️ اسماعیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *