جوابیه؛

جوابیه؛

با توجه به انتشار مطلبی در کانال نیشتمان قلم در خصوص نبود سطل زباله و انباشت زباله جهت تنویر افکار عمومی به استحضار می رساند؛

نبود سطل زباله، انباشت زباله و بوی نامطبوع .‌ . .

داشتن شهری پاکیزه و عاری از زباله های روزانه از حقوق اساسی عموم شهروندان می باشد، اما ذکر چند نکته در توضیح این مطلب الزامی است ؛

تصویر منتشر شده در آن کانال  مربوط به دپوی زباله توسط نیروهای برداشت زباله در ساعات شب و قبل از حمل آن به سایت دفن زباله می باشد که نهایتا این زباله ها ۱-۲ ساعت پس از جمع آوری، بارگیری آنها شروع و حمل می گردند.
در خصوص استقرار سطل‌های زباله در معابر نیز لحاظ کردن چند نکته الزامی است:
۱.معبری که سطل زباله در آن مستقر می شود باید اصلی یا پرتردد باشد
۲.دارای جدول باشد(جهت هدایت شیرابه جاری شده از زباله داخل سطل)
۳.برداشت آن بوسیله ماشین های پرس زباله امکانپذیر باشد(بعضی از  معابر دارای عرض کم یا شیب زیاد می باشد)
۴.استقرار سطل زباله موجب نارضایتی منازل یا مغازه های مشرف بر معبر نشود.

لذا گذاشتن سطل زباله در محله هایی که شرایط فوق را دارا نباشد نه تنها مشکلات مربوطه را حل نخواهد کرد بلکه بر شدت آن می افزاید، بعلاوه زباله های گذاشته شده در این سطل‌ها(مخصوصا در فصل گرما) تحت هر شرایطی موجب ایجاد بوی نامطبوع و تجمع حشرات و جوندگان خواهد شد که در بسیاری از مواقع استقرار این سطل‌ها در معابر را غیر قابل توجیه می کند و  تنها در صورتی که محل مورد نظر واجد شرایط فوق بوده و استقرار مخازن ضروری باشد، اقدام به جانمایی و استقرار سطل‌های زباله جدید خواهد شد.

لذا برای مدیریت زباله شهری همکاری کامل شهروندان با مدیریت پسماند شهری در پروسه جمع آوری و برداشت زباله ضروری و کارساز خواهد بود به طوری که با بسته بندی کامل و صحیح زباله و رعایت ساعت گذاشتن زباله درب منزل(۱۰- ۱۱شب) مشکلات مربوط به مدیریت زباله شهری به حداقل کاهش می یابد.

با این وجود در روزهای آینده این شهرداری عملیات شستشوی مخازن متحرک و گندزدایی آنها را نیز (در تایم های کوتاه تر) بیشتر انجام خواهد داد. پیشاپیش از صبر و نیز همکاری عموم شهروندان کمال تشکر را دارد.

سازمان مدیریت پسماند شهرداری سقز

همچنین ببینید

اختلال در سهمیه سوخت کامیون داران و ناوگان دیزل . . .

اختلال در سهمیه سوخت کامیون داران و ناوگان دیزل . . .

اختلال در سهمیه سوخت کامیون داران و ناوگان دیزل . . . صرفا جهت اطلاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *