شورای ششم در گام اول

چند توصیه مشفقانه به داوطلبان شورای شهر سقز

چند توصیه مشفقانه به داوطلبان شورای شهر سقز

با نهایی شدن لیست داوطلبان مجلس شهری توسط هیئت نظارت استان و هیئت مرکزی، ( که ظاهرا ریشخند بزرگی به تصمیمات هیئت نظارت شهری بود ) انتخابات شورای شهر برای داوطلبان وارد مرحله تازه ای از رقابت شده است .
جای تاسف آنکه؛ بسیاری از داوطلبان در فضای مجازی و مجالس به اصطلاح فامیلی از هر ترفندی برای جذب آرا استفاده می کنند، در این راستای به عنوان شهروندی مدنی لازم دانستیم چند توصیه مشفقانە به داوطلبان محترم شورای شهر داشته باشیم ؛

داوطلبان عزیز؛

پیش قدم شدن و وارد شدن شما در گود انتخابات جهت بهبود مدیریت شهری را ارج می نهیم، در مرحله اول لطفا با وعده های توخالی و فریب مردم انسانیت را فدای جذب آرا نکنید !
برای پیشرفت و آبادانی این شهر ویران شده ظاهر فریب، دست از تظاهر و بازی با کلمات بردارید و با چشمان باز و واقع بین سقز را به نظاره بنشینید. چند توصیه مشفقانه به داوطلبان شورای شهر سقز

اگر خدای ناکرده فقط برای منفعت شخصی پیش قدم شده اید بدانید:
در حال حاضر در شهر جدید سقز به لطف برخی مدیران( مدیران شهری و مدیران اجرایی) چیزی برای منفعت شما باقی نمانده است ؛
دیگر نه زمینی برای فروش و تغییر کاربری مانده و نه باغ و خانه های ویلایی آنچنانی که به عناوین مختلف هدیه داده شود. چند توصیه مشفقانه به داوطلبان شورای شهر سقز

به جرات می توان گفت مهم ترین چالش شوراها در ادوار گذشته، ناآگاهی و عدم تخصص( علارغم داشتن مدارک آکادمیک)به معنی واقعی بود.
بنابراین آموزش هدفمند برای رشد و ارتقای سطح کارآمدی شوراها ضروری است و در حال حاضر تنها راه آموزش شما داوطلبان محترم، خود آموزی است لطفا به جبر القاب و مدارک دانشگاهی، خود را به شورا تحمیل نکنید بلکه با خود آموزی،سطح آگاهی و تخصص خود را افزایش و جایگاه شورای شهر را ارتقاء دهید.

شورای شهر مظهر و عصاره اراده مردم در تعیین سرنوشت و نماد مدیریت محلی در کشور است. لطفا تمام وظایف شورا و شهرداری (که بیش از ۳۰۰ وظیفه مدیریتی و اجرایی در شهرها دارند) را جزء به جزء مطالعه کنید.
مروری بر عملکرد شوراها نشان می دهد ؛ یکی از مهم ترین چالش های شهرداری ها فقدان درآمدهای پایدار شهری است…
اگر ایده و فکری برای درآمدهای پایدار ندارید لطفا برای ادامه راه تجدید نظر کنید…
شورا تنها شهرداری نیست، بسیاری از معضلات مثل بافت‌های فرسوده و حاشیه نشینی، اصل مهاجرت و افزایش بی رویه آسیب های اجتماعی…
نیز به شورا مربوط می شود لطفا برنامه هایتان را منسجم ارائه دهید.

اگر منتخب مردم شدید، بدانید که مهمترین امتیاز شورای‌ شهر ، غیردولتی بودن و از جنس مردم بودن است.پس در هر شرایطی با مردم بمانید.

همچنین ببینید

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *