‍ نخبه کوردستانی در کشور چین عنوان برتر را به خود اختصاص داد

‍ نخبه کوردستانی در کشور چین عنوان برتر را به خود اختصاص داد

نخبه کوردستانی در کشور چین عنوان برتر را به خود اختصاص داد

موفقیت طرح تحقیقاتی دکتر برهان شکرالهی از کردستان عضو هیئت علمی در چین

طرح_تحقیقاتی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با عنوان «بررسی بیان ژنی آدیپوکین های آپلین، ویسفاتین و آیریسین در تخمک، جنین و سلول‌های پیرامونی در گاومیش» در کشور چین‌‎ عنوان برتر را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری آنا از سنندج، برهان شکراللهی محقق فوق دکتری در اکتبر ۲۰۲۰ به مدت یک سال به استخدام مؤسسه بزرگ گاومیش چین درآمد و در بدو ورود به تعریف طرح تحقیقاتی با عنوان«بررسی بیان ژنی آدیپوکین‌های آپلین، ویسفاتین و آیریسین در تخمک، جنین و سلول‌های پیرامونی در گاومیش» اقدام کرد.

آدیپوکین‌ها ترشحات بافت چربی هستند که ۲۷ سال پیش در سال ۱۹۹۴ برای نخستین بار شناسایی شدند. لپتین نخستین آدیپوکین کشف شده بود که نخستین بار به‌عنوان عامل چربی سنج بدن مورد ارزیابی قرار گرفت که بعداً مشخص شد که با تولیدمثل و بلوغ جنسی در انسان و حیوانات دارای ارتباط بسیار قوی است، پس از آن آدیپوکین‌های مختلفی شناسایی شد. ‍ نخبه کوردستانی در کشور چین عنوان برتر را به خود اختصاص داد
آدیپوکین‌های مورد مطالعه در این پروژه از جدیدترین آدیپوکین‌ها هستند که هنوز اعمال تولید مثلی آنها مورد شناسایی قرار نگرفته است

به همین دلیل مؤسسه گاومیش چین امکانات لازم را در اختیار وی قرار داد که به نتایج بسیار جدیدی دست پیدا کردند. در همین راستا مقاله اجمالی درباره نقش‌های شناخته شده این ترکیبات در حیوانات مزرعه‌ای در ژورنال Theriogenology Q۱ به چاپ رسید که نویسنده آن دکتر شکراللهی بود.

با توجه به ارزیابی دولت محلی چین از پروژه‌های محققان خارجی، این پروژه در گروه پروژه‌های برتر جهان قرار گرفت و در همین راستا گزارشی تفصیلی از این پروژه در تلویزیون دولتی کشور چین پخش شد.

خبرگزاری نیشتمان مدیا این موفقیت را به جناب دکتر برهان شکرالهی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج و همه همکاران دانشگاهی ایشان تبریک گفته و آرزوی موفقیت‌های روزافزون را برای ایشان داریم.

همچنین ببینید

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *