هاوینگ بیتکوین چیست؟
هاوینگ بیتکوین چیست؟

هاوینگ بیتکوین چیست؟

هاوینگ بیتکوین چیست؟

✍🏻میدیا حسینی

با توجه له اینکه کمتر از ۲۴ ساعت تا هاوینگ بیتکوین زمان باقی مانده است، می‌خواهیم شما را با مفهوم هاوینگ بیتکوین آشنا کنیم.

هاوینگ بیتکوین چیست؟
هاوینگ بیتکوین چیست؟

تعریف هاوینگ بیتکوین

هاوینگ بیتکوین یک فرایند است که در آن افراد یا شرکت‌ها به نام “هش‌پاور” خود را برای حل مسائل ریاضی پیچیده به کار می‌گیرند تا تراکنش‌های بیتکوین را تأیید کنند و شبکه بلاکچین بیتکوین را اجرا کنند. به عبارت دیگر، هاوینگ بیتکوین فرایندی است که تأیید تراکنش‌ها و ایجاد بلاک‌های جدید در زنجیره بلاکچین را امکان‌پذیر می‌کند. افراد و شرکت‌ها (ماینرها) که به این فرآیند مشغول هستند، به عنوان “هش‌پاور” شناخته می‌شوند و به عنوان پاداش برای کار خود بیتکوین دریافت می‌کنند و به اصطلاح ماینرها به عنوان پاداش فعالیت بیتکوین دریافت می‌کنند .

هاوینگ بیتکوین، که به آن نصف شدن پاداش بیتکوین نیز گفته می‌شود، فرآیندی است که در آن پاداش استخراج بیتکوین برای هر بلاک به نصف کاهش می‌یابد. این رویداد مهم پس از استخراج هر ۲۱۰,۰۰۰ بلاک رخ می‌دهد که تقریباً هر چهار سال یک بار است. پاداش فعلی تا قبل از هاوینگ ۶٫۲۵ BTC می باشد و چندساعت دیگر که هاوینگ است به ۳٫۱۲ کاهش می یابد. این تغییرات از سمت شبکه بیت کوین می باشد و کاملا الگوریتمی انجام می شود.

دلیل وقوع هاوینگ

هاوینگ به منظور مدیریت عرضه بیتکوین و جلوگیری از تورم انجام می‌شود. در حالی که ارزهای فیات می‌توانند بی‌پایان و نامحدود چاپ شوند، بیتکوین با سقف مشخص ۲۱ میلیون واحد، یک ساختار عرضه محدود دارد، یعنی تعداد کل بیتکوین ها بعد از استخراج و هرآنچه موجود است مجموعا ۲۱ میلیون می‌باشد.

تأثیر هاوینگ بر ارزش بیتکوین

بررسی‌های تاریخی نشان می‌دهند که هاوینگ‌ها تمایل به افزایش ارزش بیتکوین دارند. با کاهش سرعت عرضه و افزایش تقاضا، قیمت بیتکوین معمولاً در درازمدت افزایش می‌یابد، اگرچه این افزایش ممکن است بلافاصله رخ ندهد.

زمان بندی هاوینگ بعدی

هاوینگ بعدی بیتکوین فقط چند ساعت دیگر یعنی ۱۹ آوریل سال ۲۰۲۴ (شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳) اتفاق خواهد افتاد.

انتظارات از هاوینگ ۲۰۲۴

بر اساس تجزیه و تحلیل‌های موجود و داده‌های تاریخی، بیتکوین معمولاً قبل از هاوینگ وارد دوره‌ای از انباشت می‌شود و پس از آن، افزایش قیمت را تجربه می‌کند. برخی از تحلیل‌گران جهانی پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیتکوین ممکن است پس از هاوینگ ۲۰۲۴ به بالای ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد اما این یک سیگنال نیست و فقط آنچه تحلیل‌گران اینطور پیش‌بینی خواهند کرد، اما باید ببینیم بعد از هاوینگ بیتکوین واقعا روند بازار بیتکوین و سایر آلتکوین‌ها به کدام سمت خواهد رفت. هاوینگ بیتکوین چیست؟

میدیا حسینی

همچنین ببینید

ارز دیجیتال چیست؟, میدیا حسینی, ارز, سرمایه گذاری, دفتر ارز در سقز

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال چیست؟ میدیا حسینی ارزهای دیجیتال، شناخته شده به عنوان ارزهای رمزنگاری شده، ارزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *