شهرداری, شهرداری سقز, ارسطو گویلی, فرمانداری سقز, اخبار سقز, نیشتمان قلم

اخطاریه عجیب و گرفتن تعهد از شهروندان توسط شهرداری سقز

اخطاریه عجیب و گرفتن تعهد از شهروندان توسط شهرداری سقز

🔹️شهرداری سقز در اقدامی سوال برانگیز از تعدادی از شهروندان و مالکان منازلی که در معرض حوادث و خطرات احتمالی وقوع سیل قرار دارند تعهد کتبی مبنی بر رعایت یک سری قواعد پیشگیرانه نموده و در ذیل این اخطاریه به امضاء کنندگان تعهدنامه اخطار می‌دهد که در صورت عدم رعایت دستورات قید شده در اخطاریه، در قبال حوادث، خطرات و خسارات احتمالی سیل، هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

شهرداری, شهرداری سقز, ارسطو گویلی, فرمانداری سقز, اخبار سقز, نیشتمان قلم

🔹️سوال؛
شهردار محترم سقز!

در صورت بروز حوادث سیل برای شهروندان، چگونه بعد از وقوع آن، اقدام به تفکیک و کارشناسی اجرا یا عدم اجرای مفاد تعهدنامه توسط امضاء کنندگان اخطاریه می‌نمایید؟!

🔹️آیا در صورت وقوع و جاری شدن سیل‌هایی مشابه به سیلاب‌های چند روز اخیر در سطح کشور، تمهیدات قید شده در این تعهدنامه می‌تواند بازدارندگی لازم و کافی را داشته باشد؟!

🔹️آیا این تصمیم و ارایه آن مبنی بر گرفتن تعهد از شهروندان در ستاد مدیریت بحران شهرستان مصوب گردیده یا ارایه آن به شهروندان جزء تصمیمات خود نهاد شهرداری بوده است؟!

🔹️معنای واقعی گرفتن چنین تعهداتی از شهروندان صرفا رفع سوء سر و عدم پذیرش مسئولیت توسط شهرداری در صورت بروز هرگونه خسارت در پس حوادث سیل احتمالی‌ست و متاسفانه بجز ایجاد ترس و نگرش خالی کردن پشت مردم و پریدن از پل قصور توسط آن نهاد، در این تصمیم نقطه مثبتی دیده نمی‌شود، که اگر هدف اصلی مصلحت عمومی بود، مفاد قید شده در آن می‌توانست در قالب اعلان و اطلاع عمومی توسط رسانه‌های سطح شهر سقز از طریق روابط عمومی و رسانه‌ای شهرداری انجام بگیرد.

همچنین ببینید

زیب لاین و پل معلق سقز، کماکان معلق مانده است . . .

زیب لاین و پل معلق سقز، کماکان معلق مانده است . . .

زیب لاین و پل معلق سقز، کماکان معلق مانده است . . . بهنام نیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *