افرادی که به فشار خون مبتلا هستند روزه نگیرند،روزه،فشارخون،نیشتمان قلم

افرادی که به فشار خون مبتلا هستند روزه نگیرند

افرادی که به فشار خون مبتلا هستند روزه نگیرند،روزه،فشارخون،نیشتمان قلم

افرادی که به فشار خون مبتلا هستند روزه نگیرند

سید محمد صادق غفوری؛
عضو انجمن متخصصین گوارش و کبد ایران

🔻توصیه می‌شود بیمارانی که فشار خون کنترل نشده دارند، روزه نگیرند؛ چون استرسِ گرسنگی یکی از عواملی است که سبب افزایش فشار خون می شود.افرادی که به فشار خون مبتلا هستند روزه نگیرند

با این حال، بیمارانی که به فشار خون کنترل شده مبتلا هستند و اصرار دارند که حتما باید روزه بگیرند، می توانند ۲ الی سه روز روزه بگیرند، در طول روز حتما باید ۲ الی سه بار فشار خون خود را کنترل کنند تا از حد مجاز بالا نرود و سلامتیشان به خطر نیافتند.

🔸در ماه رمضان از مصرف داروهای خود غافل نشوید، بیمارانی که به فشار خون مبتلا هستند باید با مشورت پزشک داروهای خود را مصرف کنند و بیمارانی که قصد روزه گرفتن دارند پس از مشورت با پزشک متخصص می‌توانند داروهای خود را در وعده سحر و افطار مصرف کنند و روزه بگیرند.

🔸مصرف لبنیات و سبزیجات را فراموش نکنید، بیمارانی که مبتلا به فشار خون هستند در فاصله افطار تا سحر از لبنیات به خصوص ماست استفاده کنند؛ همچنین موادی که حاوی فیبر هستند مانند سبزیجات، سالاد و میوه جات را در وعده‌های خود جای دهند تا فشار خونشان تنظیم شود.
بیمارانی که به فشار خون مبتلا هستند باید از مصرف نمک پرهیز کنند. این افراد نباید به هیچ عنوان مواد غذایی شور و کنسروجات بخورند؛ همچنین مصرف سوسیس و کالباس به دلیل نمک زیادی که در آن به کار رفته برای این افراد مضر است و باعث افزایش فشار خون شده در نتیجه آسیب جدی  به آن ها وارد می‌شود.

🔴 فشار خون چیست؟افرادی که به فشار خون مبتلا هستند روزه نگیرند
بیماران فشار خون باید حتما چربی خون و کلسترول خود را در حد نرمال نگه دارند؛ چربی خون و کلسترول بالا یکی از عوامل ایجاد فشارخون است؛ لذا افراد باید آن را کنترل کنند تا به فشارخون مبتلا نشوند.

همچنین ببینید

کشته و مفقود شدن ده‌ها مهاجر ایرانی و افغانی در دریای مدیترانه . . !

کشته و مفقود شدن ده‌ها مهاجر ایرانی و افغانی در دریای مدیترانه . . !

کشته و مفقود شدن ده‌ها مهاجر ایرانی و افغانی در دریای مدیترانه . . ! ▪️در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *