متاورس چیست ؟, میدیا حسینی, در مورد متاورس, فیسبوک, نیشتمان قلم, میدیاحسینی, اخبار متاورس, متاورس به زبان ساده
متاورس چیست ؟

متاورس چیست ؟

متاورس چیست ؟

متاورس به معنی فرا جهان است، که این روزها واژه متاورس جزو ترندهای جستجو، بحث در موتورهای جستجوگر و شبکه های اجتماعی است.

شاید کاوش بیشتر مردم در مورد متاورس زمانی شروع شد که فیسبوک و شرکت های تابع آن ( واتساپ، اینستاگرام ) برند خود را به متا تغییر دادند.

فیسبوک, متاورس, مارک زاکربرگ, اخبار متاورس, ارز دیجیتال, نیشتمان قلم, واتساپ, ارز دیجیتال, پروژه متاورس, مانا, سندباکس,میدیا

متاورس فرضیه‌ای بود که در مورد نسل سه بعدی و فوق پیشرفته اینترنت در جهان مطرح شد که این رویا در حال به وقوع پیوستن است .

تجسمی بسیار کوچک از متاورس به زبان ساده

 تجسمی بسیار کوچک از متاورس به زبان ساده, میدیا حسینی, میدیا, نیشتمان قلم, متاورس, در مورد متاورس, اخبار جدید متاورس, مثال برای متاورس, میدیا حسینی سقز,سقز, کوردستان, کردستان و متاورس

قبل از اینکه به صورت تخصصی در مورد متاورس بنویسیم یک روز عادی خود را تجسم کنید؛ از خواب بیدار می‌شوید، عینک خود را زده و به بیرون از خانه نگاه می کنید، با استفاده از عینکتان دمای هوا، میزان ترافیک، میزان آلودگی هوا را می‌توانید ببینید، حوصله طی کردن این مسیر تا رسیدن به محل کار خود حتی با ماشین یا پای پیاده را ندارید، در این حالت میزان مصرف سوخت، میزان صرف انرژی و کالری را نیز به صورت اتوماتیک میتوانید تخمیین بزنید و تصمیم بگیرید روی صندلی مخصوص خانه خود بنشینید، هدست خود را وصل کنید، تنها زدن یک دکمه کافی‌ست که وارد دفتر کار مجازی خود شوید، همه همکاران شما کنارتان هستند، شاید هر کدام به صورت فیزیکی در نقاط مختلفی از جهان باشند، اما کافی‌ست تجهیزات لازم برای ورود به این دنیای جدید سه بعدی را داشته باشند، اکنون شروع کنید؛ حرف بزنید، حالت های درونی یکدیگر را آنالیز کنید، حتی می‌توانید در این دنیای تازه، لمس کنید و بخورید!

متاورس چیست و واژه متاورس از کجا آمده ؟

"<yoastmark

متاورس از دو کلمه، متا (به معنی : فرا، فراتر ) + یونیورس ( به معنی : جهان )، تشکیل شده است.

متاورس (فرا جهان) نسخه‌ای فوق پیشرفته از نسل بعدی اینترنت است که از محیط‌‌های مجازی سه بعدی آنلاین غیرمتمرکز و پایدار تشکیل می‌شود که برای ارتباط سریع کاربران، پرداخت‌های نوین و … استفاده میشود .

نیل استیونسن و کتاب اسنوکرش

متاورس برای اولین بار توسط نویسنده معروف آمریکایی، به صورت کامل به کار برده شد.
این نویسنده معروف که بیشتر در زمینه داستان‌های کوتاه به سبک گمانه زنی و تاریخی در حال فعالیت است، متاورس را در کتاب معروف سقوط برف (۱۹۹۲ میلادی) در مورد یک دنیای سه بعدی در فضای اینترنتی که مردمان آن در این فضای مجازی یه بعدی در حال ارتباط با همدیگر هستند نوشت، استیواینسن این فضای مجازی سه بعدی را، متاورس نامید.
همچنین در این کتاب مفاهیمی تازه همچون آواتار در قالب داستان‌هایی از پیش برای اولین بار استفاده شد.

ارنست کلاین و کتاب بازیکن شماره یک

بازیکن شماره یک ( انتشار در سال۲۰۱۱)، رمانی است تخیلی جذاب، که روایتی از زندگی انسان‌ها در سال ۲۰۲۴ را بازگویی می‌کند. این روزها این رمان تخیلی، در حال واقعی شدن است، در این کتاب که بحث یک دنیای دیجیتال و نو است. فردی به نام جیمز هلیدی یک آرمان‌شهر مجازی اختراع کرده و در آن مردمان شهر آرمانی او در حال ارتباط گرفتن‌های عمیق، متفاوت و فراتر از اکنون را با یکدیگر تجربه می‌کنند.

غول های تکنولوژی در متاورس :

درحال حاضر شرکت‌هایی مانند متا ( متاپلتفرمز : شرکت مادر اصلی فیسبوک، اینستاگرام، واتساپ )، مایکروسافت، روبلاکس، اپیک گیمز، در حال سرمایه‌گذاری بر روی تحقیقات و توسعه فناوری‌ و پروژه‌های مرتبط با متاورس هستند.

فروشگاه مجازی سامسونگ در متاورس

جالب است بدانید سامسونگ پروژه‌های خود در دنیای متاورس را آغاز کرده و برای این شروع، پلتفرم واقعیت مجازی دیسنترالند (Decentraland) را انتخاب کرده است. (نماد این پلتفرم در ارزدیجیتال MANA است).

فروشگاه مجازی سامسونگ در متاورس, متاورس, اخبار متاورس, در مورد متاورس, متاورس چیست, نیشتمان قلم, میدیا حسینی سقز,سقز, شورای سقز

فروشگاه سامسونگ در متاورس کاملا مانند شعبه واقعی آن ساخته شده است که در خیابان ۸۳۷ واشنگتن، منطقه میتپکینگ شهر نیویورک در منهتن واقع شده است و دقیقا در این پلتفورم در سامسونگ، ۸۳۷X را برای آن انتخاب کرده است.

گردآورنده؛ میدیا حسینی

میدیا حسینی

همچنین ببینید

ادامه روند صعودی دلار 25 فروردین 1403

ادامه روند صعودی دلار ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دامه روند صعودی دلار 🔹دلار همچنان وضعیت صعودی خود را حفظ و طبق روال یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *