مسمومیت دانش آمزان

پیرامون‌ مسمومیت سریالی دانش‌آموزان

پیرامون‌ مسمومیت سریالی دانش‌آموزان

«این بار مدارس معراج و ایمان سقز»

تحریریه‌ی نیشتمان قلم

▪️در سایه‌ی کنکاش‌ها و تیم‌های تحقیقاتی و کارشناسان امر در سراسر کشور، بلاخره موج‌ مسمومیت‌های دانش‌آموزی دامنگیر سقز هم شد، فردا معلوم نیست مسمومیت‌ها شامل کدام شهر و کدام مدرسه‌ی دیگر می‌‌شود!
آموزش و مدرسه در ورطه‌ی خطر و بحران قرار‌ گرفته و خانواده‌ها بیمناک و نگران از وضعیت موجود و فرزندانشان هستند، پارلمانان شهر و نمایندگان دولت و مجلس هم غیر از نظاره‌گری از روی استیصال، هیچ راه چاره‌ای برای این موضوع خطرساز ندارند!

▪️سر نمایندگان مجلس و دولت سلامت که هنگام خطر و بحران سکوت اختیار می‌کنند، حال وقت سخن گفتن و موعظه خوانی موضوعات مکررات نیست، وقت برگزاری جشنواره و مجالس خیرات و ایتام نیست، موضع کنشگرانه و عملگرایانه را باید از خود نشان دهید! شما نمایندگان برای چنین روزهایی این وظیفه‌ی سنگین را عهده‌دار شده‌اید و گرنه هر کس می‌تواند نمادی نماینده باشد! شماها در جایگاه خدمت به خلق و حافظ جان و مال مردم روی کرسی نمایندگی جلوس کرده‌اید! اکنون آموزش و مدرسه در تهدید خطر و‌ آشفتگی قرار گرفته است، بفرمایید موضع و برنامه شماها در مصاف با این خطر چیست؟!

▪️موضع نشان دادن در حد چرخش چند درجه‌ای صندلی خود به اطراف؛ نامش مدیریت بحران نیست، دست روی دست گذاشتن برای حوادث پیش آمده محصول شیطنت بچه‌ها نیست( از فرمایشات وزیر کشور) چاره‌ای جدی و عاجل ببندیشید که اثری از وظایفتان تبلور پیدا کند و مردم احساس کنند که مسئولی در جایگاه مدافع و حفظ منافعشان حضور دارند.

▫️احتمالا عطش اولی بودن ایران در جهان، البته در ساخت موشک‌های بالستیک با برد بالای ۲۰۰۰ کیلومتر با بیشترین تخریب و مقام چهارم داشتن در ساخت پهبادهای انتحاری، آنقدر سر حضرات مسئول را شلوغ کرده که توجه به امنیت داخلی را پاک فراموش کرده‌اند و بجای پیدا کردن دشمن که در داخل همین خاک و در چند قدمی مردم در کف خیابان‌ها، دست در جیب و سوت‌زنان در حال قدم ‌زدن است، آن طرف مرزها را سانت می‌زنند که دقت برخورد موشک‌هایمان با دشمن، از متر به سانتیمتر برسد.

▫️دقت دوربین‌های تعبیه شده در بزرگ‌راه‌های کشور آنقدر بالاست که موی بیرون آمده از روسری بانوان را در چند دقیقه به قبض‌های جریمه‌ی کشف حجاب تبدیل می‌کند اما دوربین‌های مدار بسته‌ی تعبیه شده در مدارس، عامل یا عاملان مسمومیت دانش‌آموزان دختر را شناسایی نمی‌کنند.

▫️جناب وزیر در سخنان چند روز قبل خود به عامل شیطنت دانش آموزان دختر در موضوع مسمومیت در مدارس اشاره می‌کند و بسیار علنی شعور مردم ایران را روی کلاهک یکی از همان موشک‌های بالستیک می‌گذارد.

▫️سوال اینجاست که چرا موضوع مسمومیت دانش‌ آموزان آنهم صرفا دختران باید بعد از موضوع اعتراضات اخیر در ایران کلید بخورد و تا این لحظه ردی از عاملین این جنایت یافت نشده باشد، که اگر بگویید عاملان ردی از خود بجا نمی‌گذارند، خنده‌دار است.

▫️افسوس که اسناد جنایت‌های تاریخ، دیرتر از موعد مقرر فاش می‌شوند و تاریخ نگار در روزهایی شروع به نگارش آن می‌کند که دیگر اثری از ظالم و مظلوم نمانده است، البته اگر تاریخ نگارهم منصف باشد و خیانت‌ها‌ی تاریخی را برای همیشه زیر خاک دفن نکند.

همچنین ببینید

جوان سنندجی بر اثر سقوط از زیپ لاین آبیدر جان باخت

جوان سنندجی بر اثر سقوط از زیپ لاین آبیدر جان باخت

About Latest Posts نیشتمان قلم Latest posts by نیشتمان قلم (see all) اختلال در سهمیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *