کولبری و اینبار نماینده سقز و بانه

کولبری و اینبار نماینده سقز و بانه

کولبری و اینبار نماینده سقز و بانه

یادداشت سردبیر

خبرگزاری تسنیم در تیتری از خبر روز ۱۸ بهمن خود نوشت؛
گروه استان‌ها ــ نماینده مردم سقز و بانه در مجلس گفت: کوله‌بران دیگر یخچال و تلویزیون جابه‌جا نمی‌کنند چراکه دیگر اینها وارد نمی‌شود و دولت در ۱۰۰ قلم اساسی ساماندهی کرده؛ اکنون برخی برای کارهای نامتعارف همچون مشروبات الکلی و اسلحه استفاده می‌کنند.

اکنون این موضوع احساسات کاربران کورد فضای مجازی را تحریک و به واکنش وا داشته است.

اما رسانه بهزاد رحیمی پس از چند ساعت از انتشار این خبر و هجمه‌ی به وجود آمده در فضای مجازی و انعکاس خشم و ناراحتی کاربران و فعالان رسانه‌ای ، عذرخواهی ایشان را به صورت رسمی انتشار داد و توجیه او از ایراد این سخنان با تسنیم را غیر مغرضانه و جانبدارانه از اوضاع و احوال کولبرها نشان داد.

اما این موضوع در زمانی رخ می‌دهد که هنوز چند روز از سخنان خداداد عزیزی در تهمت و به سخره گرفتن کولبران نگذشته و خشم شهروندان کورد از دلقک‌ بازی‌های خداداد فروکش نکرده که اتفاقا بهزاد رحیمی نماینده کوردستانی که سخنان خداداد را محکوم و در خصوص آن بیانیه صادر کرده بود، خود این بار در جایگاهی حقوقی به عنوان وکیل مدافع مردم کورد به ایراد این سخنان در موضوع کولبران می‌پردازد و مستقیما تعدادی از آ‌نها را به حاملان مشروبات الکلی و اسلحه متهم می‌کند.

باید به این نکته هم اشاره کرد، بیان چنین جملاتی از نماینده‌ای که خودش ملیتی کوردی دارد بعید است و این موضوع می‌تواند سهوی و با اشاره به آماری از مرزبانی کوردستان در خصوص ضبط کالاهایی که در آن‌ها مشروبات الکلی و اسلحه وجود داشته است، بیان شده باشد.

هرچند این دلیل هم نمی‌تواند رنگ کلمات بهزاد رحیمی را تغییر دهد اما سهم بزرگی از این پیش آمدها به تیم دفتری نماینده بر می‌گردد که می‌بایست برای تک تک سخنرانی‌ها و مصاحبات ایشان برنامه‌هایی دقیق و بدون نقص تنظیم و نماینده را همچون تمام چهره‌های سیاسی کاور و مدیریت نماید.

۲۶ مهرماه امسال بود که بهزاد رحیمی در مصاحبه با ایسنا گفت؛ به نظرم بهتر این است که قیمت خودرو مقداری بالا رود و از طرف دیگر عرضه خودرو زیاد شود تا پول به جیب خودروساز رود، و همین جمله‌ی عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس ایران، واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت که در همان زمان هم آقای نماینده مجبور به اصلاح و توجیه سخنان خود برای فعالان رسانه‌ای و اجتماعی شد. (کولبری و اینبار نماینده سقز و بانه)

در هر صورت تمام حرکات و سخنرانی‌ها و اعمال نمایندگان که در پروسه‌ای انتخاباتی با آرای مردم به این جایگاه می‌رسند، زیر ذره‌بین مردم و رسانه و رقبای انتخاباتی می‌روند و می‌توانند سرنوشت‌های انتخاباتی آ‌ن‌ها را تحت تاثیر قرار دهند.

فارغ از اینکه کولبری هویتی برای کوردها نیست اما سخنان بهزاد رحیمی در خصوص کولبرها می‌تواند چهره این کاسبان نان به نرخ جان را مخدوش و تاییدی بر برخوردهای خطر آفرین نیروی‌های مرزبانی برای آن‌ها باشد.

منصور شیخی

همچنین ببینید

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *