تنها پروژه‌ و طرح‌ شهردار سقز منحل شد, بهنام نیک سرشت, بهنام نیکسرشت
تنها پروژه‌ و طرح‌ شهردار سقز منحل شد

تنها پروژه‌ و طرح‌ شهردار سقز منحل شد

تنها پروژه‌ و طرح‌ شهردار سقز منحل شد

بهنام نیک سرشت

، طرحی الهام گرفته از خیابان فردوسی سنندج‌ که هیچ پیش زمینه و زیرساختی برای آن تعریف نشده بود! و اعضای موافقین شورای شهر هم با خیال طرحی نوین و نوپا رؤیای توسعه‌ی آتی سقز را نظاره می‌کردند! و اعضای شورای مخالف این طرح با کنکاش و شور و رایزنی با مشاوران و مسئولین ذیربط استانی و استانداری برای عدم اجرای این طرح توجیه‌ناپذبر و به تبع آن جهت جلوگیری از تحمیل هزینه‌های بی حاصل به شهرداری مقاومت کردند که چنین طرحی بدون انجام مطالعات شهری و ترافیکی، ردی از توسعه یافتگی برای سقز به ارمغان نمی‌آورد، سرانجام با دخالت اعضای شورای مخالف و مشاورین ذی‌‌صلاح استانداری و دفتر فنی امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانی و ورود به احراز معضل ترافیک شهری و عدم توجیه تمرکززدایی بازار، از اجرای این طرح امتناع نمودند.تا کە زین پس، شهردار سقز در صورت داشتن تخصص و صلاحیت و مهمتر داشتن جسارت و صلابت مدیریت شهری به عنوان بازوی اجرایی شهرداری به خود آید و انرژی و زمان از دست داده را در اجرای سایر پروژه‌های عمرانی در خور و شایسته‌ی دیگر صرف و جبران نماید.

زمان و انرژی خود را در اتمام طرح‌های نیمه کاره مثل؛ مجتمع گلان( دسته گل شورای پنجم و ششم) که سال‌هاست خاک می‌خورد، اوراق مشارکت آن همان بمب ساعتی بانک شهر روز شمار و به سرعت پول می‌خورد و اکنون به خاک‌چال چه‌م سقز مبدل گشته‌ است صرف نمایید.
شهردار بایستی علیرغم چند دستگی اعضای شورا با کل مجموعه‌ی شورا تعامل دوستانه داشته باشد، تا بتواند از راه شور و تعامل بر اجرای طرح‌هایش( البته اگر دارد) فایق آید.
جناب شهردار اگر برای آبادانی و به اصطلاح برای کارهای بزرگ آمده‌اید! اگر واقعا! برای خدمت و توسعه‌ی این شهر آمده‌اید! باید هنر تعامل و معامله داشته باشید، باید در هر شرایط که باشد با تمام اعضای شورای شهر هم نظر و هم رأی باشید و در یک کلام فارغ از بحث مدیریت شهری، با اعضای شورای شهر دوست و رفیق باشید، در انتخاب همفکران و صاحب نظران عرصه‌ی مدیریت شهری و یا رهنما و مشاوران خود باز اندیشی و تجدید نظر باید داشته باشید در غیر اینصورت نه تنها این شهر هیچ کار بزرگی به خود نخواهد دید، هیچ کار و اقدام کوچکی هم برای این شهر مصوب و اجراء نخواهد شد و ناگزیر با کارنامه‌ای منفعل به شهر خود باز خواهید گشت. تنها پروژه‌ و طرح‌ شهردار سقز منحل شد
انگار سقز شانس داشتن مدیران شایسته را دیگر به خود نمی‌بیند و اسیر دست سیاست‌ بازان و جنا‌ح‌های انتخاباتی وام‌دار گردیده‌ است، و محل سکوی پرتاب و هدف گیری مدیرانی شده است که اصلا تخصص و صلاحیتی در آنها پدیدار نیست و با چند گقته‌‌ و جستار واهی و غیر اجرایی و چرخان صندلی مدیریتی در جای خود در حال جمع‌آوری و کسب رزومه‌ی مدیریتی برای مکان هدف و مقاصد مورد نظر خویش هستند.

همچنین ببینید

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *