نشست اختصاصی شهردار با اصحاب رسانه سقز, ارسطو گویلی, میدیا حسینی, میدیاحسینی, سقز, نیشتمان قلم, شهرداری سقز,
نشست اختصاصی شهردار با اصحاب رسانه سقز

نشست اختصاصی شهردار با اصحاب رسانه سقز

نشست اختصاصی شهردار سقز با اصحاب رسانه

تهیه و تنظیم: میدیا حسینی

❑ «اظهارات ذیل صرفا عین سخنان شهردار بوده و نیشتمان قلم هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد»
به گزارش نیشتمان قلم، روز پنجشنبه مورخه‌ی ۱۴۰۱/۴/۳۰ اصحاب رسانه‌های رسمی به شهرداری سقز دعوت شدند تا علاوه بر گزارش عملکرد ۹ ماهه این نهاد، جلسه پرسش و پاسخی بین شهردار و اصحاب رسانه انجام شود.

شهردار سقز ابتدای سخنان خود را با مبحثی از متاورس اینگونه شروع کرد؛ نشست اختصاصی شهردار با اصحاب رسانه سقز

چند شب پیش خواندم قرار است؛ حاکم دبی چند هزار میلیارد در زمینه متاورس سرمایه گذاری کند. (در مورد متاورس بیشتر بدانید، ضربه بزنید)

مهمترین مواردی که شهردار سقز در این گفتگوی ۶ ساعته در پاسخ به سوالات خبرنگاران مطرح نمود به شرح زیر می‌باشد.

❑ روابط کاری شهردار با اعضای شورا:

در بدو ورود شاید تعامل و توازنی وجود نداشت اما رفته رفته شرایط نسبت به اوایل حضورم در سقز به عنوان شهردار، بهتر شد، اختلاف نظر در برنامه‌ها وجود داشت و بارها بیشترین زمان صرف پاسخگویی به سوالات تکراری شده و یک سری از اعضاء فکر می‌کنند چون فلان عضو شورا با بنده هم فکر است، قراردادهایی منافع طلبانه باهم داریم، ولی به هیچ وجه اینطور نیست.
تمام برنامه و اهداف شورا و شهرداری باید در راستای ارائه خدمات به مردم شهر باشد، انصافا خارج از اختلاف نظرها، شکر خدا سالم‌ترین اعضای دوره شورا را داریم.
همچنین هیچ برنامه ای برای کاندیداتوری در مجلس ندارم و هرگز این اعتمادی که نمایندگان شورای شهر سقز به بنده داشتند را با کاندید شدن از دست نمی دهم. در صورتی که زمان این سمت برای من در سقز به اتمام برسد به سنندج نیز باز نخواهم گشت و مستقیم به تهران خواهم رفت.

❑ کاهش سطح اختیارات و محدودیت ایجاد شده:

متاسفانه کاهش سطح اختیارات بنده به عنوان شهردار از ۵۰۰ میلیون تومان به ۱۲۰ میلیون کاهش پیدا کرده، که باعث مشکل در فرایند خرید و طولانی شدن پروسه‌ها شده است. در مقایسه با سطح اختیارات شهردار سنندج که حدود ۴٫۵ میلیارد تومان است، نسبتا باید اختیارات شهردار سقز حدود ۲ میلیارد تومان باشد، البته مستنداتی به شورا ارسال شده است که در این مصوبه تجدید نظر شود تا فرایندهای خدماتی و رفاهی نیز تسریع شوند.

❑سهم های جدید مالکیت شهرداری سقز :

از زمان ورود بنده تا امروز بیش از ۵۰ سند تک برگ زمین (حدود ۸ هکتار) ایجاد شده که شامل لکه‌های کوچک و بزرگ هستند و یکی از مهمترین‌ آن‌ها، زمین روبروی درب ورودی پارک شهر (انبار منابع آب کنونی) است که مناسب سرمایه گذاری بوده و جدیدا به مالکیت شهرداری درآمده است.
علاوه براین، توانسته‌ایم فعلا حدود ۸۰ مغازه صنوف آلاینده ۲ را دریافت کنیم که سهم شهرداری سقز است و در آینده این تعداد بیشتر نیز خواهند شد.
صنوف آلاینده نیز مشکلاتی دارد که در حال بررسی و رفع آن نیز هستیم.

در مورد قرارداد پل تجاری واقعا توجیه اقتصادی نداشته و اگر حساب کنیم سودی برای شهرداری ندارد و قراردادهای آن ناقص و دارای ایراداتی است.
همچنین تخلفاتی که اعضای مجموعه شهرداری و شورا(ادوار گذشته) داشته‌ و همچنان دستگاه‌های امنیتی و نظارتی در حال بررسی آنها هستند، بعد از تایید و نهایی شدن رای دستگاه قضا، در حال مکاتبه هستیم که درصدی از مبالغ جرایم به حساب شهرداری واریز گردد.

❑ منابع انسانی و نظارت کلی :

چارتی از تمامی کارکنان شهرداری تهیه کردیم که کم‌کاری، کمبود نیرو و … را به صورت تفکیکی زیر نظر داشته باشیم. متاسفانه کمبود نیرو داریم در حدی که مدتی از آبدارچی‌ان محترم ادارت بعد ازظهرها برای گل کاری استفاده می‌کردیم. کمبود نیرو با بکارگیری ۳۵ نیروی جدید تا حدی حل شد که قرارداد آنها ۸۷ روزه بوده و بعد از اتمام، ۲ ماه دیگر تمدید شد و بعد از این زمان دیگر بکارگیری نمی‌شوند و همچنان کمبود نیرو داریم و حتی در آینده که قرار است کامیون و ماشین های دیگری به شهرداری اضافه شود با کمبود راننده متخصص روبرو هستیم.
زمانی که شهرداری را تحویل گرفتم میانگین اضافه کاری ۱۴۰ ساعت بود اما میانگین اضافه کاری در حال حاضر به حدود کمتر از ۸۰_۹۰ ساعت تغییر پیدا کرده است.

❑ وضعیت آتش نشانی :

وضعیت کنونی آتش نشانی به صورت ۲۴ ساعت حضور و ۴۸ ساعت (۲۴ ساعت آنکال، آموزش) و استراحت می‌باشد که قرار است به ۲۴ ساعت حضور و ۲۴ ساعت استراحت تغییر پیدا کند.
همچنین مدتی دیگر از کارکنان آتش نشانی آزمونی گرفته خواهد شد که کسانی که توانایی حضور داشته باشند در آتش نشانی باقی خواهند ماند و کسانی که امتیاز لازم را کسب نکنند به واحدهای دیگری همچون تنظیف انتقال داده می‌شوند.

❑پایان ورود با لابی :

شهرداری در حال حاضر ۶۰۰ نیرو دارد با بررسی های صورت گرفته توسط بنده می‌توان گفت، کمتر از ۱۰ درصد آنها به صورت آزمون وارد شهرداری شده‌اند، که مابقی از طریق مختلفی وارد بدنه شهرداری شده‌اند و حتی مواردی داشته‌ایم که در یک سال هم به سرعت تغییر وضعیت نیز داشته و هیچگونه عدالتی در تبدیل وضعیت انجام نگرفته است.

-نوع استخدامی در شهرداری:

اگر قرار باشد نیروهای جدیدی بکارگیری شوند، قطعا آزمونی برگزار خواهد شد تا عدالتی برقرار شود.

❑از سرمایه گذاری تا اقدامات عمرانی:

خوشبختانه سقز پتانسیل بالایی در جذب سرمایه گذار دارد، به طور مثال؛ سرمایه گذار سنه‌سنتر اعلام آمادگی کرده است، همچنین چه اشکالی دارد برج‌های چند طبقه در سقز ساخته شود.
همچنین طی ماه‌های آینده همایش سرمایه گذاری برگزار خواهد شد.

یکی از مسائل مهم در شهرداری؛ هیچگونه پکیج سرمایه گذاری در شهرداری وجود ندارد، اما در حال ایجاد پکیج‌های سرمایه گذاری هستیم.

ایجاد طرح پارکبان (برای رفع ترافیک) جزء پروژه‌هایی هستند که به دنبال بررسی و ثبت در سامانه مزایده کشور می‌باشیم تا به صورت کامل شروع و اجرائی شوند.

“پارک تپه مالان” در حال فراخوان و واگذاری به پیمانکار و ۱۴ لکه فضای سبز جدید نیز به همین صورت در مراحل انتخاب پیمانکار برای شروع است.

❑بدهی های شهرداری سقز :

حدودا از مقدار بدهی قدیمی و سنگین شهرداری ۵۳ میلیارد تومان باقی مانده است که همچنان درحال پیگیری و رایزنی آن هستیم.

۲۴ متری مکریان بدون هماهنگی با اوقاف و صاحبان برخی املاک در مسیر فوق انجام شده و در دادگاه شهرداری به بیش از ۳۳ میلیارد تومان محکوم شده است که این مورد نیز با رایزنی تا حدودی رفع شده است.
بدهی مجتمع نیمه کاره فرهنگی بیش از ۱۲ میلیارد و پل عنکبوتی متاسفانه به دلیل عدم پرداخت از ۲٫۵ میلیارد تومانی به بیش از ۹ میلیارد تومان رسیده است.

❑آینده نگری و بورسیه از طریق شهرداری:

شهردار سقز بیان داشت که فارغ‌التحصیلان سقزی دانشگاه‌های برتر کشور (همچون دانشگاه تهران، صنعتی شریف، بهشتی، علم و صنعت و…) را بورسیه می‌کنیم تا به سطوح علمی بالاتر و کسب تجربه‌های متفاوت در شهرداری‌ها و مراکز علمی کشور دست یابند و از آنها تعهد خواهیم گرفت تا بعدا در شهرداری سقز خدمت کنند.

❑شهر الکترونیک و شفافیت در شهرداری :

شفافیت یکی از اصلی ترین مواردی است که به صورت کاملا جدی در شهرداری به دنبال آن هستم، همچنین سامانه و بخش شفافیت، آپدیت امکانات سایت به یکی از شرکت‌های معتبر سپرده شده است و قرار است طی ماه‌های آتی تکمیل و رونمایی شود تا بصورت کامل تمامی قراردادها و… در دسترس عموم قرار بگیرد.

علاوه بر تکمیل شفافیت، آپدیت سایت قطعا API هایی برای درآمدزایی و استفاده در جهت پیشبرد شهر الکترونیک ایجاد خواهد شد.

❑پارک لاله سقز و وضعیت نامطلوب:

سرمایه گذار شهربازی پارک لاله متاسفانه قرارداد ۱۵ ساله داشته و هنوز به دلایل شرایط کرونا تا سال ۱۴۰۶ قرارداد دارند و به دنبال تغییر و کوچ از پارک لاله به یکی دیگر از پارک‌های سقز هستند و ما این اجازه را نمی‌دهیم، اما طی گفتگوی که با خود اقبال(سرمایه گذار پارک لاله شهر سقز) داشتیم، نظر ایشان اینطور است که اگر مشکلات را حل و شهرداری بیشتر به پارک لاله توجه داشته باشد، مجددا حاضر به ارائه خدمات هستند. همچنین یکی دیگر از مسائل ورودی پارک لاله است که اگر ورودی دیگری از طرف دیگر پارک، به سمت شریف آباد ایجاد کنیم قطعا باعث رونق خواهد شد.

❑مدیریت بحران، خود دچار بحران شده بود:

پارسال در زمان بارش سنگین برف، شرداری به دلیل کمبود ماشین‌آلات و تجهیزات خود دچار بحران شده بود، اما علاوه بر خرید خودرهای سنگین، پلن‌ها و برنامه‌هایی مناسب برای مقابله با زمستان امسال داریم.

❑ثبت تئاتر کوردی سقز در یونسکو:

سقز به عنوان شهر خلاق در زمینه تئاتر، شاخص‌هایی برای ثبت در یونسکو دارد که ما در حال بررسی و تلاش ثبت آن هستیم، اما به عنوان شهر پارچه مد مولفه‌های کافی را ندارد. نشست اختصاصی شهردار با اصحاب رسانه سقز

❑پیاده راه و تاکید شهردار:

سقز نیازمند پیاده راه مناسب است، که در حال حاضر چندین نقطه مختلف از سطح شهر برای اجرا در دست بررسی و در صورت موافقت، با هماهنگی شورا در آینده اجرا خواهد شد.

❑آسفالت نقاط مختلف شهر :

نقاط مختلفی از شهر در حال آسفالت و همچنین مبالغی از شهروندان دریافت شده تا آسفالت‌های کوچه آنان تکمیل گردد، که تاکنون ۷۶۰ تن قیر رایگان از وزارت کشور، ۱۹۸ تن از ستاد بازآفرینی شهری تحویل گرفته‌ایم و مجموعا حدود ۳۰۰ تن قیر از شهرداری صاحب و شهرداری آرمرده به صورت تهاتر گرفته‌ایم که این مقدار قیر در چندسال سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

در نهایت جلسه ساعت ۱۷:۴۵ به اتمام رسید. نشست اختصاصی شهردار با اصحاب رسانه سقز

❑اما شیطنت خبرنگار نیشتمان قلم؛

در بدو ورود، زمانی که شهردار در حال توضیح بحث سرمایه گذاری متاورس بود لپ تاپ خود را روشن و در سابقه تب مرورگر آقای شهردار این مطالب سرچ شده بود:

bnb view و bnb view scam
که این وب سایت پانزی چندی پیش تمامی مبالغ کاربران که در آن سرمایه گذاری کرده بودند را بالا کشید و وبسایت کاملا حذف شد.

حال باید دید آیا شهردار جوان سقز هم در این وب‌سایت شخصا سرمایه گذاری کرده و دچار ضرر شده‌اند یا نه ؟!

عکس ها و نکات برگزیده این نشست :

,سهم, شهرداری, ارسطو گویلی, شهرداری سقز, میدیا حسینی, گویلی, شهرداری سقز, کوردستان

برگشت مبلغ, ارسطو گویلی, ارسطوگویلی, میدیا حسینی,شهرداری سقز, سقز

کاهش سطح اختیارات, ارسطو گویلی

شیطنت خبرنگار, نیشتمان قلم, ارسطو گویلی, میدیا حسینیبرگشت مبلغ, ارسطو گویلی, ارسطوگویلی, میدیا حسینی,شهرداری سقز, سقز

آینده نگری و بورسیه از طریق شهرداری, شهرداری سقز, میدیا حسینی, ارسطو گویلی, بورسیه تحصیلی

لابی در شهرداری, شهرداری سقز, شهردار سقز, میدیا حسینی, ارسطو گویلی

ثبت تئاتر کوردی سقز در یونسکو, تئاتر, خبر, ارسطو گویلی, میدیا حسینی, یونسکو, شهرداری سقز

بهنام نیک سرشت, سقز, میدیا حسینی, پویا حسنی, شهرداری سقز, ارسطو گویلی

بهنام نیک سرشت, سقز, میدیا حسینی, پویا حسنی, شهرداری سقز, ارسطو گویلی

سقز, نشست خبری, ارسطو گویلی

میدیا حسینی

همچنین ببینید

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *