نمایی از طرح تمام شده‌ی هتل چهار ستاره‌ی بین‌المللی محمودی...!, زمین خواری, بهنام نیکسرشت, اخبار سقز, کوه خواری, ارتش ایران
نمایی از طرح تمام شده‌ی هتل چهار ستاره‌ی بین‌المللی محمودی...!

نمایی از طرح تمام شده‌ی هتل چهار ستاره‌ی بین‌المللی محمودی…!

نمایی از طرح تمام شده‌ی هتل چهار ستاره‌ی بین‌المللی محمودی…!

هتلی که روزانه صدها و شاید هزاران شهروند بومی و غیر بومی، سواره و پیاده این طرح به ظاهر عظیم را نظاره می‌کنند و مبهوت و حیرت می‌مانند که این‌ ساختمان با کارفرمایی شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی استان کردستان که با نظارت و مشاوره سازمان نظام مهندسی سقز طراحی و اجراء گردیده است، درب ورودی و خروجی هتل بین‌المللی محمودی در کجای این سازه واقع شده است؟!

اگر کاربری هتل بین‌المللی محمودی به صورت مغار یا غار زیرزمینی مسیری به عمق زمین دارد چرا از نظر و دید شهروندان، مخفی و پوشیده مانده است؟! یا اگر هتلی با این وجهه عظیم اصلا وجود خارجی ندارد! تابلوی اجرای پروژه با مشخصات ذکر شده‌ در پشت و روی آنرا را چرا در جنب ساختمان نصب کرده‌اند؟!

کدام شورا و شهردار و مسئول جسور و دلیر، خیلی راحت در حضور انظار عمومی به این هتل بین‌المللی، اجازه و کاربری غیر شغل مزبور را به این مجری بخش خصوصی داده است؟! یا به بهانه مجوز هتل چند ستاره مغازه‌هایی به این شکل احداث می‌شود و حتی در حال اخذ مجوز برای دیگر زمین‌های بالا دست است؟ کما اینکه اجازه ساخت و تغییر کاربری این زمین‌ها از طرف پادگان ارتش ممنوع اعلام شده است!

در حالیکه که اگر آجر یا سنگی اتفاقی از آسمان به حیاط یکی از خانه‌های برزن‌ حواشی بیفتد یا خدای نکرده بخواهند سرویس بهداشتی خود را اندکی بزرگ یا کوچک کنند! یگان ویژه، پلیس ساختمان و کل مجموعه‌ی شهرداری مثل مور و ملخ به آن کلبه‌ی حقیرانه هجوم می‌آورند و صورت جلسه‌ی چند برگی تخلف ساختمانی را به همراه اخذ جرایم به شهرسازی، کمیته‌ی تطبیق و دیوان عدالت کشور اعلام می‌کنند که خودی نشان دهند؛ ما آگاه و واقف بر وظایف خود هستیم که اینچنین تخلفات سنگین را بی تعارف مانع می‌شویم!
ولی هتل بین‌المللی چهار ستاره با چندین دهنه مغازه سالی چهار بار شخصا و بدون‌ اطلاع شهرداری و شهرسازی به انواع شغل‌های متفاوت و متنوع تغییر کاربری انجام می‌دهد، هیچ نهادی هم جلودار و مانع تخلفش نمی‌شود!

طبق شنیده‌های موثق و تحقیقات به عمل آمده، بخش زیادی از این زمین‌ها با پادگان ارتش معارض دارد، به همین خاطر مالک یا مالکین بخشی از این زمین‌ها را تحت نام حریم به ارتش واگذار می‌کنند و بخشی دیگر را به فروش می‌رسانند، و در این اثناء کسانی خریدار این زمین‌ها هستند که با نهادهای نظامی و امنیتی و قضایی لابی‌ها و رانت‌ها داشته‌اند و بدون هیچ گونه واهمه‌ای به ساخت و پاخت و بساز و بفروش این زمین‌ها بپردازند. نمایی از طرح تمام شده‌ی هتل چهار ستاره‌ی بین‌المللی محمودی…!
زمین‌هایی که شهرداری و پادگان ارتش به لحاظ امنیتی اجازه‌ی هیچ گونه ساخت و سازی را به احدی نداده‌اند! تأمل برانگیز است که بعضی‌ها در قالب هر گونه احداث اعم از هتل و مجمتع و گلخانه و دفاتر پروژه و کارگاه، قدرت مانور احداث پیدا کرده‌اند!

انگار قانون فقط برای طبقات پایین جامعه وضع شده است و کسی به سرمایه‌دار‌ها و مافیای زمین که کوه و دشت و رودخانه‌ها را بساز و بفروش می‌کنند کاری ندارد!
از این دسته فرصت طلبان که وضعیت وخیم اقتصادی کنونی بیشتر به نفع آنهاست؛ به اصطلاح از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند کم نیستند که زمین‌های این شهر را خاک کردند و خاک‌ها بر سر مردم ریختند حتی به حریم رودخانه و حریم نظامی هم رحم نکردند، خیلی از چشمه‌ها و تالاب‌ها را خشک کردند، در تغییر اقلیم منطقه تأثیر گذاری دارند و به عناوین ساخت و پاخت و بساز و بفروش زمین‌های این شهر را به تاراج بردند.

اشخاصی که نهادهای قضایی و امنیتی هم به جرم محرزشان ورود کردند و کیفر خواست‌ هم برایشان صادر شد، نهایتا جرایمی از آنها اخذ گردید که در واحد زمان مقدار جرایم آنها با تکرار تخلف‌هایشان جبران می‌شود؛ آزاد شدند و با تصور به اینکه برای تمام تخلف و جرم‌هایشان جریمه‌ها پرداخت کرده‌اند! کما‌فی‌السابق به انحاء مختلف هنوز هم جولان دارند.

همچنین ببینید

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *