ایرج بهرام نژاد
ایرج بهرام نژاد

‍ گویندگی بیاموزید این درس

‍ گویندگی بیاموزید این درس
راز زبان بدن

اشتباهات خطرناک درفن بیان

اشتباهات خطرناک در فن بیان که باعث دور شدن شما از دیگران می شوند؛

اگرچه جلب توجه دیگران با فن بیان به سادگی امکان پذیر است اما فن بیان به سان با نعمت باران است! شما می‌توانید با بارش سخنان خود روی مخاطب تاثیر باور نکردنی داشته باشید و به زبان دیگر ذهن و روح او را تسخیر کنید و یا این که با سیل کلمات نامناسب و عبارات نسنجیده اصل کلام خود را زیر سوال ببرید. همان طور که می توان با فن بیان حرفه‌ای و موفق عمل کرد می توان اعتبار کاری را از دست داد و بنابراین لازم است از اشتباهات خطرناک در فن بیان بر حذر بود.

درس امروز دانشگاه زندگی مروری بر رایجترین خطاها در فن بیان، چه در طول سخنرانی و چه در طول صحبت کردن با دیگران است که گاهی اثرات جبران ناپذیری به دنبال داشته‌اند. لذا لازم است پیش از این که وارد عرصه سخنرانی شوید و مثال بخواهید از معجزه فن بیان برای انتقاد کردن از دیگران استفاده کنید به این اشتباهات رایج توجه نمایید.‍ گویندگی بیاموزید این درس

معرفی و بررسی اشتباهات خطرناک در فن بیان برخی از اشتباهات رایج که بیشتر در فن بیان و صحبت با دیگران رخ می دهند عبارتند از:

🖍شایعه پراکنی

صحبت کردن درباره افرادی که در میان ما حضور ندارند اصوال کار منطقی به نظر نمی‌رسد؛ چه برسد به این که به شایعه پراکنی نسبت به این افراد نیز بپردازیم. منظور از شایعه گفتن حرف‌ها و نسبت دادن چیزهایی به انسان‌های دیگر است که حقیقت ندارند.

فراموش نکنید که در فن بیان همه چیز روان است و در جریان می‌باشد. شایعه پراکنی مشابه با حباب های این جریان می باشد. این حباب ها لحظه‌ای هستند و در لحظه دیگر ناپدید می شوند. گاهی هم دور از چشم شما دوباره ایجاد می شوند.

شک نکنید کسی که به شایعه پراکنی و بدگویی در طول صحبت خود بپردازد در آینده خودش قربانی همین برخورد دیگران می شود.

ایرج بهرام نژاد
مدرس آموزشگاه گویندگی در کردستان

همچنین ببینید

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . !

در نبود نظارت درست بر نانوایی‌ها، برای نان سبوس‌دار قیمت‌های سلیقه‌ای وجود دارد . . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *